שתף קטע נבחר

עצומה נגד תומכי קצב: "מעודדים ניצול ופגיעה"

המחאה נגד מכתב הרבנים שתמכו בקצב מגיעה לשטח. "בדרך כלל אנחנו יושבים על הגדר ומקטרים, אבל נדמה שהפעם נגדשה הסאה", כותבים יוזמי עצומה אינטרנטית נגד איגרת התמיכה בנשיא לשעבר. המטרה: 5,000 חותמים

הנשים טענו שמדובר בהתרת דמן, רבנים התריעו כי הציבור מאבד אמון בתורה, אנשי ציבור הביעו הסתייגות מוחלטת - וכעת המחאה נגד מכתב הרבנים שתמכו בנשיא לשעבר קצב מגיעה אל השטח: לאחר הפרסום ב-ynet, הועלתה בסוף השבוע עצומה אינטרנטית נגד איגרת התמיכה. "הניסיון לערער על תוקפה של מערכת המשפט, יש בו כדי לאיים על אפשרות החיים בארץ", נכתב.

 

 

בדברי ההסבר לעצומה כותבים היוזמים: "בדרך כלל אנחנו יושבים על הגדר ומקטרים, אבל נדמה שהפעם נגדשה הסאה... העצומה נועדה לתת ביטוי לדעת הציבור, ולהסתייג מהמכתב ותוכנו. מדובר בכשל חינוכי של מי שעומדים בראש מוסדות חינוך בציבור שלנו. מעבר לכך, וחמור מכך, מדובר בחילול השם, ולטעמנו - בעיוות דרכה של תורה". היוזמים מקווים להגיע ל-5,000 חותמים.

 

בעצומה נכתב כי בזמנים שבהם החברה הישראלית ככלל, והדתית בפרט, מתמודדות עם תופעות חוזרות ונשנות של הטרדות מיניות, יש בהבעת תמיכה בקצב סטירת לחי למאבק בתופעות אלו, ולרצון לעודד נפגעות לומר את דברן.

 

"ביטויי תמיכה במי שהורשע בעבירות שהן מהחמורות ביותר כלפי הזולת, יש בהן כדי לפגוע בנפגעים ולעודד את הפוגעים", נכתב. "יש בכך זילות במי

שאזרו אומץ להתלונן, ולו כדי למנוע את המקרה הבא".

 

כותבי העצומה טוענים כי העובדה שגילויי התמיכה בנשיא לשעבר נאמרים מפי ראשי מוסדות חינוך ורבנים - יש בה חומרה יתרה. "תורת ישראל מצווה להגן ולעזור לחלש", קובעת העצומה, "המביע תמיכה במי שניצל שררה ומרות כדי לפגוע בנתון למרותו, מעודד את הניצול, את הפגיעה, את העריצות ואת המצב שבו האחד יכול לראות בזולת חפץ לעשות בו כרצונו".

 

נוסח העצומה מסתיים בקריאה לרבנים שהיו חתומים על המכתב לחזור בהם מן הדברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה קצב
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים