שתף קטע נבחר

רבנים נגד תומכי קצב: הציבור איבד אמון בתורה

בכירי הרבנים בציונות הדתית חתמו על "גילוי דעת" נגד מכתב התמיכה בקצב: "לא לטשטש את החרפה שהוטלה על מוסד הנשיאות". אחד היוזמים: "התמיכה גרמה לחילול השם"

מכתב הרבנים שתמכו בקצב, שנחשף ב-ynet, גרר גל תגובות נזעמות בציבור הישראלי בכלל, ובציבור הדתי בפרט. כעת מתפרסם "גילוי דעת" נגד איגרת התמיכה בנשיא לשעבר, שעליו חתומים שלושה מבכירי הציונות הדתית - רב העיר רמת-גן ונשיא ארגון צהר יעקב אריאל, ראש ישיבת הר עציון הרב ד"ר אהרן ליכטנשטיין, וראש הישיבה במעלה אדומים הרב פרופ' נחום אליעזר רבינוביץ.

 

 • הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים

   

  "מבלי להיכנס לפרטי משפטו של נשיא המדינה לשעבר ובאשר לעונש הראוי לו, אנו רואים בחומרה את הניסיון להטיל דופי בנשים המתלוננות ובשופטים, ולטשטש את החרפה אשר הוטלה על מוסד הנשיאות", נכתב בגילוי הדעת. "למערכת המשפט הפלילי הפועלת כיום במדינתנו, מדינת ישראל, יש

  סימוכין הלכתיים, המאפשרים לשלטון ממלכתי בישראל לקבוע חוקים ולהפעיל הליכים משפטיים ועונשים כפי המתחייב מטובת הציבור ותקנתו".

   

  אחד מיוזמי המכתב החדש הסביר ל-ynet על הרקע לכתיבתו: "מכתב התמיכה בקצב הוביל לתחושה מאוד קשה של חילול השם, ושל אובדן אמון מוחלט מצד הציבור הדתי והחילוני בתורת ישראל. גילוי הדעת בא מהשטח, משום שהנושא בער ברבנים".

   

  לדברי היוזם, בשיחות אישיות ובשיעורים בישיבות התבטאו רבנים בכירים בחריפות יתרה נגד מכתב התמיכה בקצב, והשתמשו במושגים כ"חילול השם", "סקנדל" ו"שערורייה".

   

  הוא הוסיף כי היה ניתן להחתים עוד מאות רבנים, מכל שדרות הציונות הדתית, על גילוי הדעת, אך היוזמים בחרו להסתפק בבכירים ביותר, שמייצגים את כל הזרמים בציונות הדתיים.  

   

  "קצב, חזק ואמץ"

  מכתב התמיכה ברבנים פורסם השבוע ב-ynet, ועליו היו חתומים עשרות מרבנים המזוהים עם הזרם ה"ממלכתי" בציונות הדתית - בהם הרב

  צבי טאו, הרב שלמה אבינר והרב משה הגר.

   

  "לכבוד נשיאה לשעבר של מדינתנו", נפתחה איגרת התמיכה, "אל תירא ואל תחת, כי האמת תורֶה דרכה, וגם אם תתמהמה, בוא תבוא, וייכלמו כל רודפי שקר".

   

  הרבנים בירכו את קצב על "העמידה הבלתי מתפשרת על האמת - מראש עד סוף", ותקפו את התקשורת: "כל העם היושב בציון נאנח ונאנק תחת עול המדיה המרעיל את חיינו, מצפה להשבת הטהרה לחיינו הציבוריים, ומייחל ליום שיוסר העוול ויאיר אור האמת והצדק - ואז רבים רבים יגאלו וישמחו איתך".


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: בעז כהן
  הרב יעקב אריאל
  צילום: בעז כהן
  צילום: אלכס קולומויסקי
  הרב אהרן ליכטנשטיין. נגד החותמים
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים