שתף קטע נבחר

האריזה המתעתעת של פיטנס שוקולד

איך יתכן שעל אריזת דגני הבוקר, פיטנס שוקולד, מצהירים שיש כעת "יותר פתיתי שוקולד", אולם באותיות הקטנות נכתב כי "כמות השוקולד באריזה נותרה ללא שינוי"?

כוכביות, אותיות קטנות - מסתבר שחברות גדולות פשוט לא יכולות להסתדר בלעדיהן. משום מה, הן פשוט לא מצליחות לומר לנו ישירות מה הן מוכרות לנו. הצרכנית ד' נתקלה באריזה של דגני הבוקר פיטנס בטעם שוקולד, שנושאת כיתוב משעשע במיוחד, לפיו "יותר", זה הפחות החדש.


ככתוב במעלה האריזה

 


    

ובתחתית האריזה

  

"בזמן שאני מנשנשת דגני בוקר, אני נהנית לקרוא את כל מה שכתוב על הקופסא, בשביל להעביר את הזמן", מספרת ד'. "הפעם, בעת הקריאה, נתקלתי בהפתעה - כיתוב ענק על גב האריזה יידע אותי כי יש בקופסא "*יותר פתיתי שוקולד"! והרי כל המרבה בשוקולד - מרבה בשמחה, אך במקרה הזה, השמחה היתה קצרת מועד. כוכבית קטנה לצד המילה 'יותר', כבר רימזה שיש פה איזה מלכוד.

 

"מסוקרנת, תרתי אחר משמעות הכוכבית. עיני דילגו לתחתית האריזה, שם חיכה לי משפט המחץ: 'כמות השוקולד באריזה נותרה ללא שינוי'! למה לכתוב 'יותר' אם אין בכלל שינוי בכמות? אכן אינפורמציה מבדרת ביותר - זה לא 'יותר', זו אותה כמות שוקלד, שפשוט פוזרה על יותר פתיתים. זה מה שנקרא צרכנים יקרים - קיראו את האותיות הקטנות".

 

כך מצהירים שיותר שוקולד - באותן קלוריות

נראה כי המניע העומד מאחורי הכיתוב האבסורדי, הוא פנייה לתאווה עתיקת היומין של כל אדם: לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, או במקרה הזה, לספק בדרך פתלתלה את החלום של כל אישה: לאכול יותר שוקולד - אבל בלי לספוג את הנזק הקלורי המתווסף.

 

בנסטלה ביקשו להראות לצרכניות, שפיטנס מפנק אותן ביותר שוקולד, אך מצד שני, חשבו בחברה, הצרכניות של פיטנס גם מבקשות לשמור על גזרתן, ויותר שוקולד, משמעו יותר קלוריות ושומן.

 

לכן מצאו בחברה פיתרון: לטבול יותר פתיתים באותה כמות שוקולד, כך שכל פתית בודד יקבל פחות שוקולד, אבל תוכן האריזה יראה עשיר יותר בשוקולד. אבל, אם כך, למה להשתמש בכיתוב הענק המתעתע? 

 

מנסטלה נמסר בתגובה: "דגני הבוקר של פיטנס מספקים פתרון לנשים המעוניינות לשמור על אורח חיים בריא ומאוזן מבלי לוותר על הפינוק והטעם. בעקבות פנייה של צרכניות ומבחני טעימה שערכנו החלטנו לחלק את כמות השוקולד שבפיטנס לכמות גדולה יותר של פתיתים, כך שבכל מנה יש יותר פתיתי שוקולד, וזאת מבלי להעלות את כמות השוקולד במוצר, ומכאן את הערך הקלורי שלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
ככה זה נראה. "יותר שוקולד, כמות השוקולד ללא שינוי"
מומלצים