שתף קטע נבחר

נספח צה"ל בשוויץ בעבר מואשם בקבלת שוחד

אשתו של אל"מ במיל' שמואל אביבי קיבלה ג'יפ בשווי 326 אלף שקל ומשכורת בסך 101 אלף שקל מחברה איתה קיים הבכיר הבטחוני קשרים עסקיים. עוד לפני שחרורו, הוא מונה למנכ"לה

עשה לביתו, בעת שהיה אמור לשרת את המדינה. נספח צה"ל בשוויץ בעבר, אלוף משנה במיל' שמואל אביבי, מואשם בהפרת אמונים ובקבלת שוחד. פרקליטות מחוז תל-אביב, באמצעות עו"ד רנית בר-און, הגישה היום (יום ב') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב את כתב אישום נגד אביבי, ששירת כנספח הצבאי בשוויץ בין 2002 ל-2005.

 

 

במסגרת תפקידו כנספח צבאי, שימש אביבי גם כראש משלחת משרד הביטחון והיה מופקד על שיווק הייצוא הביטחוני של מדינת ישראל למדינות עליהן היה אמון - שוויץ, נורבגיה, דנמרק ושבדיה. מכתב האישום עולה כי אביבי פעל לקידום מעמדו בפני גורמים בתעשיות הביטחוניות של סוחר הנשק השווייצרי היינרייך טומט.

 

אביבי יצר קשר עם טומט, כדי שזה ישווק את מוצרי התעשיות הביטחוניות של ישראל לגורמי הביטחון בשוויץ. כמו כן סייע אביבי לטומט בשיווק ציוד בטחוני המיוצר על ידו ובהרחבת עסקיו בישראל, כל זאת כשהוא נמנע מלדווח על פעולותיו ולקבל אישור להן מהממונים עליו.

 

בתמורה לפעילותו לקידום ולהרחבת עסקיו של טומט, אביבי ואשתו קיבלו טובות הנאה. חברת "טלון", שהוקמה בסיועו של טומט, העניקה לו טלפון נייד ושילמה את החשבון. אשתו אסנת קיבלה מהחברה ג'יפ לנד קרוזר בשווי 326,191 שקל לשימושה האישי. באוגוסט 2005, סמוך לסיום שירותו של הנאשם כנספח צבאי, נרשמה אשתו בכזב כעובדת "טלון" וקיבלה משכורות בסך כולל של 101,450 שקל.

 

באוקטובר 2005, חודשיים לאחר סיום שירותו כנספח צבאי ועוד לפני שהשתחרר משירות סדיר בצה"ל, מונה אביבי כמנכ"ל "טלון" והפך מורשה חתימה בחשבונות החברות. בכתב האישום נכתב כי "במעשיו אלו עשה אביב מעשה הפרת אמונים הפוגע בציבור, וכן לקח שוחד תמורת פעולה הקשורה במילוי תפקידו". החקירה נוהלה במפלג הכלכלי-בטחוני ביחידה הארצית לחשיפת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל), בפיקודן של סגן-ניצב ירון לונדון.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
(אילוסטרציה)
צילום: רויטרס
מומלצים