שתף קטע נבחר

פיט סיגר: "תומך בחרם על ישראל ככל יכולתי"

מספר חודשים לאחר שטען בראיון ל-ynet כי אינו תומך בחרם התרבותי על ישראל, יוצא כוכב הפולק בן ה-92 ומכריז כי הוא עומד באופן מלא מאחורי פעילות תנועת BDS

ארגון עדאללה-ני-יורק, שעומד מאחורי הקמפיין הקורא להחרמת ישראל, חבר לארגון "המועצה הישראלית נגד הריסת בתים" (icahd) לפרסום הודעה אמש (ב') לפיה אגדת הפולק, פיט סיגר, מצטרף בקריאה פומבית לתנועה הפלסטינית ההולכת וגדלה לחרם, הימנעות מהשקעות וסנקציות על ישראל.

 

סיגר בן ה-92, שהתראיין ל-ynet בחודש אוקטובר, לא הסתיר את דעתו על הצורך בחרם נגד ישראל, אבל הדגיש שאינו צריך לכלול חרם תרבותי: "אישית, אני תומך בחרם הכלכלי. כל העולם חייב להראות לישראל שהיא צריכה לפתור את הבעיות שלה באופן בלתי אלים, ולדבר אל הכיס שלה. אני מתכוון לחרם על מוצרים מהשטחים. אני מודה שאני לא יודע הרבה על החרם התרבותי. אלא שחייבים לנהל דיאלוג, אחרת האנושות פשוט לא תשרוד. חייבים למצוא אופן לתקשר דרך תמונות, מוזיקה, אוכל או ספורט. המילים באות אחר כך".

 

חודש לאחר מכן, השתתף בהפגנה וירטואלית שנערכה ברשת האינטרנט תחת הכותרת "עם האדמה ואחד עם השני" שנתמכה על ידי מכון ערבה, ארגון איכות סביבה ישראלי. בעדאללה-ניו-יורק אומרים כי בין שותפיו הקרובים של מכון ערבה ותומכיו ניתן למצוא גם את קק"ל, ארגון אותו הם מגדירים כ"אחראי מאז 1901 לשמר אדמות פלסטיניות לשימוש יהודי בלבד תוך הפקעתן מפלסטינים".

 

במהלך פגישה שנערכה בחודש ינואר בביתו שבניו יורק עם נציגי עדאללה והמועצה הישראלית נגד הריסת בתים, הסביר סיגר: "השתתפתי בהפגנה הוירטואלית הזו כיוון שבמשך שנים רבות הרגשתי שאנשים צריכים לדבר עם אנשים שאינם מסכימים איתם. אך בסופו של דבר זה נראה כאילו הבעתי תמיכה בקק"ל. לא הבנתי את מנהלי מכון ערבה כיוון שלא שיערתי עד איזו מידה קק"ל תומכת בערבה. כעת כשאני יודע יותר מכפי שידעתי, אני תומך בתנועת החרם על ישראל (BDS) ככל יכולתי".


סיגר (באמצע) לצד ברוס ספרינגסטין בהשבעה של אובמה (צילום: AP) 

 

ג'ף הלפר, מהמועצה נגד הריסת בתים, הוסיף ואמר: "פיט עשה מחקר מעמיק בנושא. הוא קרא חומרים היסטוריים ועכשווים ושוחח עם שכנים, חברים ושלושה רבנים לפני שקיבל את ההחלטה לתמוך בתנועת החרם נגד ישראל". סיגר תורם מזה שנים אחוזים מדמי התמלוגים לשירו המפורסם "Turn, Turn, Turn", למועצה נגד הריסת בתים.

 

סיגר, שביקר בארץ מספר פעמים והביא את השיר העברי "צאנה צאנה" לראש המצעד האמריקאי, מאמין כי יש להחזיר את התמלוגים משירים עממיים שעיבד לארצות המוצא שלהם, ומאחר שהשיר מתבסס על ספר "קהלת", בחר בארגון ישראלי. פעילות המועצה כוללת בנייה מחודשת של בנים שנהרסו על ידי כוחות הביטחון הישראליים וחשיפת פעולותיה של המערכת הישראלית להפקעת שטחים פלסטינים, לטובת פיתוח כפרים וערים יהודיים.

 

דייב ליפמן מארגון עדאללה-ניו-יורק ביקש להדגיש: "מכון ערבה נחשף כמיישם רב ערך של מאמציה של ממשלת ישראל למתג מחדש את ישראל באמצעות איכות הסביבה או באמצעות אמנויות".

 

בעדאללה-ניו-יורק הדגישו עוד כי גם השחקן והזמר האמריקני-יהודי תיאודור ביקל, מראשוני השחקנים של תיאטרון הקאמרי של תל אביב אשר נחשב לאחד הקולגות הקרובים לפיט סיגר, תמך לאחרונה באמנים הישראלים שסירבו להופיע בהיכל התרבות באריאל ויצא בפומבי נגד מה שהארגון מגדיר כפרויקט ההתנחלויות של ישראל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סיגר. תומך בתנועת החרם על ישראל
צילום: Michael Hardgrove
לאתר ההטבות
מומלצים