שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  סרטי סטודנטים ממריאים עם מטוסי אל על

  חברת התעופה הלאומית החליטה לאמץ יוזמה של החוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב ולהקרין סרטי סטודנטים זוכי פרסים. "זה מאוד פופולארי בטיסות", אומרים באל על

  חברת התעופה הלאומית, "אל על", מקרינה לראשונה בתולדותיה סרטי סטודנטים ישראליים זוכי פרסים בטיסותיה הסדירות. זהו שיתוף פעולה ראשון מסוגו בארץ שנולד בעקבות פנייה של ראשי החוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב לחברת התעופה אשר החליטה לאמץ את היוזמה ולשלב את הסרטים כחלק משירות מערכות הבידור במטוסיה.

   

  הנוסעים בקווי התעופה מוזמנים לצפות בסרטי הסטודנטים דרך מסכים אישיים בשני ערוצים שונים לבחירתם כשהאחד מוקדש לסרטים עלילתיים זוכי פרסים והשני ליצירה דוקומנטרית צעירה. בין הסרטים המוקרנים בימים אלה במטוסים: "פנחס" של פיני טבגר, "שעווה זה כואב", של מיה דרייפוס, "זוהר" של יסמין נובק וסרטם התיעודי של מיה מקמנוס ושלומית פרידמן, "אפשר לרקוד".

   

  טל קלדרון, מנהל המדיה בטיסות "אל על", אמר בתגובה: "אנשי החוג לקולנוע באו עם ההצעה שמאד דיברה אלינו. כמו שאנחנו נותנים ביטוי במערכת הבידור שלנו מזה כמה שנים לסרטים שזכו בפרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע ומייעדים את הסרטים הללו לא רק לקהל דובר עברית, כך אנחנו חושבים ומאמינים שצריך לתת ביטוי בפלטפורמה הזו גם לקולנוענים ישראלים צעירים".

   

  הסרטים ניתנים לצפייה בטיסות בערוצים ללא תשלום ולפי בחירה ושליטה אישית של הנוסע במערכת. לדברי קלדרון מבין 80 הערוצים הקיימים, סרטי הסטודנטים נמצאים ברשימת 20 הערוצים הנצפים. "אפשר לומר שהם נמצאים בקבוצה מאד מכובדת", הוסיף קלדרון והדגיש, "ז'אנר הסרטים הקצרים ואייטמים קצרים בכלל בטיסות הוא מאד פופולארי".

   

  ההסכם מול החוג לקולנוע כולל רכישת הזכויות להקרנה?

   

  "לא. זה שיתוף פעולה בין שני הצדדים. הם רוצים חשיפה ואנחנו שמחים לחשוף אותם בפלטפורמה שעומדת לרשותנו. על פי דגימות שעשינו, כמו שאמרתי, היוזמה הזו מתקבלת באהדה גדולה".

   

  יש מחשבה להרחיב את היוזמה גם לסטודנטים של בתי ספר נוספים לקולנוע ברחבי הארץ?

   

  "בהחלט. כשיצאנו לדרך עם הפרויקט הזה לא ידענו איך הוא יתקבל. אמרנו לעצמנו שננסה ונראה ולפי התוצאות נחליט איך להתקדם. ממה שאנחנו רואים יש בהחלט אפשרות שנרחיב את היוזמה גם לערוצים נוספים".

   

  מקבץ הסרטים המוקרן בטיסות אל על בערוצים הייעודיים לסרטי סטודנטים יוחלף אחת לשלושה חודשים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טבגר. "פנחס" על הגובה
  צילום: יוסי צבקר
  לאתר ההטבות
  מומלצים