שתף קטע נבחר

אני עובד סוציאלי גאה

שביתת העובדים הסוציאליים נולדה מתוך קול זעקה, לא רק כדי לשפר את שכרם, אלא גם כדי לשפר את השירות שהם נותנים לציבור. ראש הממשלה ושר האוצר - מנעו את השביתה. עשו זאת גם לזכרה של מירי קליין ז"ל, שנרצחה על-ידי בעלה

פתחנו בבוקר של יום שני את העיתונים וראינו את תמונתה של מירי קליין ז"ל, שנרצחה על ידי בעלה. מירי הייתה עובדת סוציאלית ופקידת סעד שנים רבות בצפון הארץ. הסתכלנו על תמונתה והבן שלי בן ה- 11 אמר לי, "אבא, איך יכול להיות שבעלה רצח אותה? הוא לא חשב על הילדים? הוא לא חשב על האסון?"

 

 

למרות שלא הכרתי את מירי אישית, חשבתי לעצמי כמה טוב מירי הביאה לעולם, בטיפול האינסופי במקרים הקשים ביותר של אלימות במשפחה, של עבריינות נוער, בהמון חום, אהבה וגישה טיפולית שהצילה כה רבים וטובים. זו שליחות של ממש ולצערי זו טרגדיה נוראה שמקבלת משמעות קשה ככל שזה מתחבר לעולם הרווחה, בידיעה ברורה שבמקרה הזה, הסנדלר אכן הולך יחף.

 

מירי ז"ל מצטרפת לרשימה ארוכה ונוראה של נשים שנרצחו על ידי בני זוגן. סיפורה קשה במיוחד בשל היותה לוחמת במערכה למען החברה בישראל.

 

הסיפור שלה מתעצם עוד יותר נוכח העובדה שבימים אלה ממש עומדת לפרוץ שביתת עובדים סוציאליים קשה שתפגע במיליון וחצי בני אדם בארץ הזו, שזקוקים להם כל כך! שביתה שנולדה מתוך קול זעקה, לא רק כדי לשפר את שכרם של העובדים הסוציאליים, שהוא מהנמוכים במשק, אלא גם כדי לשפר את השירות שהם נותנים לציבור. וזוהי בעיני זעקה שאין מוצדקת, נכונה ואמיתית ממנה.

 

התאהבתי במקצוע המיוחד

ארבע שנים כיהנתי כשר הרווחה והשירותים החברתיים, במהלכם ניתנה לי הזכות לצאת למסע מרתק בנפתוליה של מדינת הרווחה הישראלית. פגשתי אלפי עובדים סוציאליים שמטפלים לא רק בחלשים, לא רק במצוקות. כאלה שנותנים מעצמם, מזמנם, ממרצם, במסירות אין קץ - למען האחר. הכרתי רבים מהם אישית ונקשרתי לאנשים הנפלאים האלו.

 

בלשכתי היום בכנסת, תלויה על הקיר תעודה שיקרה לליבי עד מאוד. קיבלתי אותה בהפתעה ובגאווה במהלך כהונתי כשר הרווחה. תעודת כבוד של עובד סוציאלי. עבורי, זה היה ביטוי להתאהבות שלי במקצוע המיוחד הזה ולהערכה שאני חש כלפיו.

 

הצטערתי מאוד שבשל דחיות שנבעו מכך שהמערכת העדיפה להתמודד עם מאבקי שכר אחרים, על פני מאבקם של העובדים הסוציאליים, לא הצלחתי לראות את הרגע שבו האוצר מגיע להסכם שכר חדש עם העובדים הסוציאליים, עוד טרם פרישתי.

 

אני גאה בעובדים הסוציאליים ואני תומך במאבק שלהם שאין מוצדק ממנו. אני מציע לך ראש הממשלה ולך שר האוצר - כנסו מייד לעובי המשבר, תפתרו אותו ותמנעו את השביתה. עשו זאת גם לזכרה של מירי קליין ז"ל!

 

ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, לשעבר שר הרווחה והשירותים החברתיים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת עובדים סוציאליים
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג
צילום: גיל יוחנן
מומלצים