שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  המתנחלים בקמפיין לוחץ: "בנה ביבי בנה!"

  בעקבות מיעוט אישורי הבנייה והחשש מ"מהלך מדיני נועז", ל-ynet נודע על הקמפיין החדש נגד נתניהו: "גרוע מברק ואולמרט"

  הקרע בין הנהגת מועצת יש"ע וציבור המתנחלים לבין ראש הממשלה הולך ומעמיק: ל-ynet נודע כי היום (א') יפתחו המתנחלים בקמפיין גדול בניסיון לעודד את בנימין נתניהו לבנות בשטחי יהודה ושומרון, תחת הסיסמה: "בנה ביבי בנה!".

   

  • עדכוני חדשות שוטפים גם בעמוד ynet בפייסבוק

   

  לאחר סיום תקופת ההקפאה, קיוו ראשי המתנחלים שהבנייה ביהודה ושומרון תחודש במלואה, לפחות באזורים המכונים "גושי ההתיישבות" - אלו שצפויים להישאר בתחומי ישראל במסגרת הסכם עתידי. אולם בפועל לא אישר נתניהו אף מכרז אחד מאז שנבחר ויש מי שמתארים אותו "גרוע מברק ואולמרט".


  חידוש הבנייה באריאל. "גרוע מברק ואולמרט" (צילום: עידו ארז)

   

  בישיבת סיעת הליכוד, שנערכה ביום שני, הסביר ראש הממשלה מדוע אינו מאשר לחדש את הבנייה. הוא טען שהקהילה הבינלאומית לוחצת ולכן הוא מנסה "לשמור על הקיים".

   

  למרות שהם זועמים על חוסר הבנייה זה זמן מה, הרעיון לצאת בקמפיין חדש ניצת בקרב הנהגת המתנחלים עקבות הלחץ שאליו התייחס נתניהו והחשש מ"מהלך מדיני נועז", על רקע הפרסומים על תוכנית מדינית חדשה שאותה הוא צפוי להציג בקרוב.

   

  במועצת יש"ע סירבו לחשוף כמה כסף הושקע בקמפיין החדש, אך טענו שהוא לא נמוך מהסכום עבור מסע התעמולה הקודם נגד ראש הממשלה, בתקופת סיום ההקפאה על רקע דרישתה של הקהילה הבינלאומית שלא לחדש את הבנייה.

   

  במסגרת הקמפיין יפורסמו בעיתונים ציטוטים של שרים, סגני שרים וחברי כנסת מהליכוד, אשר קוראים לחידוש הבנייה ביהודה ושומרון ובעיקר בגושים. בהמשך יתלו הפעילים שלטי חוצות ברחבי הארץ ברוח דומה, ובמועצת יש"ע מבטיחים לרתום לשם כך גם שרי ליכוד ומתפקדים של המפלגה במטרה להפעיל על נתניהו לחץ "מלמטה".

   

  "הקמפיין החדש נועד להראות לנתניהו שחור על גבי לבן שהשרים שלו מתנגדים להצהרה הזו ושאין לו גב להמשך ההקפאה בפועל", אמרו במועצת יש"ע.

   

  לדבריהם, "מאז מלחמת ששת הימים אף מנהיג לא הקפיא לחלוטין מכרזים חדשים בערי יהודה ושומרון. לא פרס, לא רבין, לא אולמרט, לא שרון ואף לא ברק – כולם בנו. רק ביבי מקפיא. במהלך השבוע הקרוב נכריז על עוד פעולות חשובות וחכמות, עם מסרים ברורים כמו שמועצת יש"ע יודעת לעשות, מול סיעת הליכוד, מול מתפקדי הליכוד, מול התקשורת ובדרכים נוספות".

   

  אמש נמשכה על "אש קטנה" פעילות המחאה על הריסת הבתים במאחז הבלתי חוקי חוות גלעד והניסיונות לפנותו מיושביו. פעילי ימין חסמו זמנית את כביש מספר 465, בקטע הסמוך ליישוב חלמיש שבגזרת בנימין. במקביל, מול כלא 6 בעתלית הפגינו כמה עשרות פעילים במחאה על מאסרו של החייל שמעון וייזמן - שהודח מצה"ל ונשלח ל-30 ימי מחבוש לאחר שהצהיר שלא ישוב לצבא בעקבות הריסת ביתו בחוות גלעד.

   

  הבנייה ב-1289 יחידות נמשכה בהקפאה

  בתוך כך, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום נתונים על הבנייה במהלך 2010, מהם עולה כי במהלך הקפאת הבנייה בשטחים החלה בנייה של לפחות 114 יחידות דיור חדשות בהתנחלויות.

   כמו כן, הושלמה בנייתן של 1,175 יחידות שהקמתן החלה לפני ההקפאה. עוד עולה מהנתונים כי מיד עם סיום ההקפאה, בשלושת החודשים האחרונים של 2010, החלה בנייה של 427 יחידות דיור חדשות.

   

  לפי סקר שערכה תנועת "שלום עכשיו", בארבעת החודשים שחלפו מאז תום ההקפאה באוקטובר 2010 החלה בנייתן של 1,756 יחידות דיור חדשות בהתנחלויות בסך הכל.

   

  • Read this article in English

   


  פורסם לראשונה 05/03/2011 23:34

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "לחץ מלמטה"
  צילום: נועם מושקוביץ
  נתניהו. מכל הכיוונים
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים