שתף קטע נבחר

ראש עיריית חיפה מבטיח: רישיון בנייה תוך חודש

לדברי יונה יהב, מחירי הנדל"ן בעיר התחתית זינקו תוך שלוש שנים ב-500%. הוא הציג תנאים מטיבים שהעירייה מעניקה ליזמים שייבנו בעיר וציין כי מתוכנן פינוי-בינוי של חלק גדול מאיזור החוף

מחירי הנדל"ן בעיר התחתית בחיפה זינקו תוך שלוש שנים ב-500% - כך טען הבוקר (ב') ראש עיריית חיפה, יונה יהב, בכנס כלכלי שנערך בתל אביב.

 

לדברי יהב, "איזור העיר התחתית עבר בשנים האחרונות התחדשות נדירה גם בקנה מידה בינלאומי. זה איזור שהיה פעם מוקד הג'יפה והפשע של הצפון וכיום הוא הולך והופך לקמפוס אוניברסיטאי אחד גדול".

 

יהב הוסיף: "הצלחנו להכניס לתוכו 5 מכללות ומרכזים אוניברסיטאיים, וכיום לומדים בו 6,000 סטודנטים. כדי שתבינו מאיזה בור הוצאנו אותו, לדוגמא, לפני שלוש שנים אפשר היה לקנות בנין מאוכלס בן שלוש קומות בעיר התחתית ב-300 אלף דולר. היום הוא עולה לפחות 6 מיליון שקלים".

 

לדברי יהב, "אנחנו מחכים ליזמים שמדרום לנחל חדרה. אני יודע שהם לא שמעו על עיר בשם חיפה, והתקשורת שנמצאת במדינת תל אביב, גם לא עוזרת להם לשמוע עלינו. אם וכאשר חברות הבנייה יגלו שיש עיר כזאת, הן יופתעו לדעת שחלקים גדולים ממנה מיועדים לבנייה מחדש, אולי יותר מכל עיר אחרת במדינה".

 

מתכננים פינוי-בינוי

ראש עיריית חיפה אמר גם כי "אנחנו מתכננים פינוי-בינוי של חלק גדול מאיזור החוף, שבאופן לא הגיוני מתגוררות בו האוכלוסיות החלשות. חיפה נמצאת מעל שבר יגור ובמקרה של רעידת אדמה בשבר שכונות שלמות שלה עלולות לקרוס ולהיעלם.

 

"נווה שאנן, לדוגמא, פשוט תיפול לוואדי ותעלם אם חס וחלילה יקרה דבר כזה. לכן באזורים החלשים צריך לבנות את הכל מחדש באופן יזום ובאזורים המבוססים יותר שעל הכרמל יש התעניינות גוברת והולכת בתמ"א 38. בתוך שנה קפצנו מכמעט תוכניות בנייה בתמ"א לכמה מאות".

 

יהב ציין גם תנאים טובים שהעירייה נותנת, לטענתו, ליזמים שיבואו וייבנו בעיר. לדבריו, "אני מתחייב שכל יזם שבונה בחיפה יקבל רישיון תוך חודש בלבד מהרגע שבו התכנית מאושרת בתכנית בנין עיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים