שתף קטע נבחר

עו"סים מסכנין חסמו כביש: "מפלים את הערבים"

עובדים סוציאליים מהמגזר הערבי הפגינו בצומת משגב, חסמו את התנועה, והבהירו שלא ירימו ידיים עד שדרישותיהם יתקבלו. "במגזר היהודי מקבלים זכויות יותר טובות", טען אחד מהם

יותר ממאה עובדים סוציאליים, רובם תושבי סכנין, חסמו הערב (יום ב') את התנועה בצומת משגב שבצפון - עוד צעד במסגרת המאבק לשיפור שכרם, שבמסגרתו פתחו אתמול בשביתה. "לא יכול להיות שמזרימים מיליונים לביטחון וזונחים את העניים ואת העובדים הסוציאליים שעושים עבודת קודש", אמר ראש העיר סכנין, מאזן גנאיים, שהשתתף בהפגנה.

 

מאבק העובדים הסוציאליים - סיקור נרחב ב-ynet:

המפגינים, שיצרו פקק תנועה ארוך במקום, נשאו שלטים שעליהם נכתב "זה לא מאוחר לתקן", "העובדים הסוציאליים עובדים ללא תנאים", "רוצים צדק ולא צדקה" ו"אין ביטחון ללא רווחה". מנהל אגף הרווחה בפקיעין, אמיל כנעאן, הסביר כי חשוב שגם העובדים מהמגזר הערבי ימלאו תפקיד במאבק: "לצערי הרב, אנחנו מרגישים שהם משחקים תפקידים פחות חשובים מבמגזר היהודי. צריך לארגן הפגנות בכל המגזר הערבי".


"הגיע הזמן לעשות צדק". המפגינים בצומת משגב (צילום: חסן שעלאן)

 

כנעאן טען כי מצבם של העובדים הסוציאליים היהודים טוב יותר מזה של עמיתיהם הערבים. "במגזר היהודי מקבלים זכויות יותר טובות מבמגזר הערבי, זה מראה לנו את האפליה וחוסר ההתחשבות בעובדים הסוציאליים במגזר הערבי".

 

בזכות המהומות בעולם הערבי 

אחת המפגינות, גאדה גנאמי, אמרה כי "אין מצב שלא נחיה בכבוד עם משכורות מכובדות. לא נרים ידיים עד שזה יקרה". מייס בדארנה, עובדת סוציאלית מסכנין, אמרה כי ההתקוממויות במזרח התיכון סייעו לה ולעמיתיה. "זה עזר לנו מאוד, גם ההתייקרות במשק וההשפלה שאנחנו עוברים, נתנו לנו סיבה להתעורר ולפתוח במאבק", הסבירה.

 

שהירה בשיר, עובדת סוציאלית במרכז הקשיש בסכנין, סיפרה כי אחרי שלוש שנים בעבודה היא

מרוויחה 4,400 שקלים נטו בלבד לחודש. "הגיע הזמן לעשות צדק ולהעלות את המשכורות של העובדים הסוציאליים", אמרה, "לא יכול להיות שעובד שצבר ותק יקבל משכורת מינימום".

 

בלאל שלעאטה העריך כי הצלחת המאבק תייעל את מתן השירותים לאוכלוסית הנזקקות והחלשות במדינה. "השכר הנמוך של העובדים הסוציאליים הביא לכרסום במעמדו. הרווחה עשויה לקרוס, ועם קריסתה יסבלו כמיליון וחצי מקבלי שירותי הרווחה במדינה", הזהיר.

 

לטענתו, העובדים הערבים והיהודים נאבקים למען מטרה זהה: "שני המאבקים הינם תחת מטריה אחת. הצלחת המאבק של שני המגזרים תוביל להקצאת תקציבים ומשאבים לפיתוח בחברה בערבית, מה שיביא צמיחה כלכלית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
4,400 שקלים לחודש. "זמן לעשות צדק"
צילום: חסן שעלאן
מומלצים