שתף קטע נבחר

הרב וולפא: לירות כדורי גומי על חיילים מפנים

התבטאות יוצאת דופן בחריפותה מאישיות רבנית: הרב שלום דב וולפא כינה את כוחות הביטחון שמפנים יישובים "מחבלים בשחור" וטען שיש להתנגד אליהם באלימות - כולל מכות וכדורי גומי. את נתניהו וברק כינה "צוררים"

צה"ל והמשטרה ירו לראשונה כדורי גומי ופלסטיק לעבר מתנחלים, ובצד השני לא נשארים חייבים: יו"ר תנועת "ארץ ישראל שלנו", הרב שלום דב וולפא, קרא לתושבי המאחזים ולתומכיהם להגיב באלימות דומה כלפי שוטרים וחיילים המכוונים לעברם נשק לפיזור הפגנות בעת פינוי. הוא העריך כי ישראל נמצאת בדרך למלחמת אחים.

 

 

דבריו של הרב וולפא הם התבטאות יוצאת דופן בחריפותה מפי אישיות רבנית, הקוראת לאלימות נגד חיילי צה"ל. הרב וולפא, מהפלג המשיחי בחסידות חב"ד, אינו מנהיג ציבור ולא שייך לציונות הדתית או לציבור המתנחלים, אך תנועתו זוכה לייצוג בכנסת, במסגרת סיעת האיחוד הלאומי באמצעות ח"כ מיכאל בן-ארי.

את הדברים אמר שלשום (מוצ"ש) הרב וולפא בראיון לתוכנית "מלווה מלכה" ברשת מורשת של קול ישראל: "הצבא החליט להילחם במתנחלים, בעם ישראל, בארץ ישראל. אז כאשר באים יהודים או ערבים, כפי שהיה בחוות גלעד, להרוס בתים, והם יורים כדורי גומי – צריך לירות עליהם בחזרה כדורי גומי. אם הם באים לתת מכות – צריך לתת להם בחזרה מכות".

 

עוד הוסיף: "אותו מחבל בשחור - כפי שהם היו, עטופי שחורים, הפנים שלהם היו מכוסות ברעלות, בלי תגים, בלי שמות, אני לא יודע אם זה יהודי או ערבי או מחבל או מישהו - אם הוא בא להילחם בי, אני נלחם בו בחזרה. הרי זה לא משטרה נורמלית או צבא נורמלי... פה אין עם מי לדבר. כוחות יס"מ שמכים על כל הצדדים כאילו היינו נאצים".

 

מה ההבדל בין קדאפי וברק?

הרב תקף בחריפות את ראשי המדינה ומוסדותיה, כאשר כינה את ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק "צוררים", ולבית המשפט העליון

קרא "תחתון" ו"סוכן זר של המחבלים". לדבריו, נוכח זהות השופטים והמנהיגים כיום - אין צורך בחמאס ובאויבים אחרים. "המדינה מתפוררת ויקרה פה מה שקרה אצל קדאפי ובמקומות אחרים", הזהיר.

 

"צר לי לומר, אבל זה יגיע כנראה למלחמה בין יהודים, לצערנו הרב. ולא שהמתנחלים יוזמים את זה, אלא הצבא נלחם בהם ורוצה לגרום להם מה שעשו לתושבי גוש קטיף, לאמלל להם את החיים. זה לא יהיה". למרות הכל וולפא אינו מאבד תקווה ומצהיר כי כבר בקרוב יחנכו מחדש המאחזים שפורקו. "יש היום בעולם שניים שיורים באזרחים: קדאפי וברק", אמר, "כמו שלקדאפי לא יעזור - גם לברק לא יעזור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינוי חוות גלעד
צילום: ועד מתיישבי השומרון
אמצעים לפיזור הפגנות
צילום: יאיר אלטמן
מומלצים