שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  טיפ יומי: איך להוריד את לחץ הדם בעזרת נשימות
  במחקר שנערך ביפן התגלה שתרגול של נשימות עמוקות הפחית משמעותית את רמת לחץ הדם הסיסטולי אצל הנבדקים. בהשקעה קצרצרה של 30 שניות ושש שאיפות תוכלו גם אתם לסייע לערכי לחץ הדם שלכם

  תוכלו להוריד משמעותית את לחץ הדם שלכם בתוך 30 שניות, אם תבצעו פעולה אחת פשוטה: נשמו עמוק. במחקר שנערך ביפן התגלה שנשימות עמוקות הפחיתו את רמת לחץ הדם הסיסטולי (הלחץ בזמן התכווצות הלב) אצל הנבדקים. תוך חזרה של שש פעמים על הפעולה - בסך הכל שאיפות עמוקות ונשיפות - ירד הלחץ הסיסטולי בכ-10 mm Hg.

   

  במחקר השתתפו כמעט 20,000 מבוגרים יפנים, שלהם ערכי לחץ דם תקין או גבוה. חלק מהנבדקים ישבו לבד בשקט בזמן שביצעו תרגיל נשימות שבו שאפו ונשפו עמוקות שש פעמים במחזוריות של 30 שניות. שאר הנבדקים ישבו גם הם לבד במשך אותו הזמן, אך לא ביצעו את התרגיל. שתי הפעולות התבררו כטובות לערכים החיוניים של הנבדקים, אבל לאחר מכן צנח לחץ הדם הסיסטולי בקרב הקבוצה שביצעה את תרגיל הנשימות יותר בהשוואה לקבוצה השנייה.

   

  אחרי הישיבה השקטה, ערכי לחץ הדם והדופק בשתי הקבוצות היו טובים יותר מקודם, לכן מציע המחקר שכל פעילות מרגיעה חשובה לבריאותם של כלי הדם והלב.

   

  החוקרים טוענים שהשיפור בערכי לחץ הדם בעקבות הישיבה של הנבדקים בשתי הקבוצות קשורה חלקית באפקט המרגיע שלה על מערכת העצבים הסימפתטית, תת-מערכת במערכת העצבים, הפועלת לתגובות מיידיות אצל האדם במצבי מתח. 


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "טיפ יומי: איך להוריד את לחץ הדם בעזרת נשימות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כל פעילות מרגיעה חשובה לבריאותם של כלי הדם והלב
  צילום: סי די בנק
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים