שתף קטע נבחר

בן-אליעזר מורדם: "מכאן המצב נראה פחות שחור"

בין תקווה ליאוש בביה"ח אסף הרופא. מצבו של השר לשעבר מוסיף להיות קשה, אבל מקורב לו סיפר כי "מכאן זה נראה יותר טוב". קרובי משפחתו אף מאמינים: בקרוב הוא ישתחרר לביתו

נעים בין תקווה להתאוששות לבין חשש מהחמרה נוספת במצב. משפחתו, קרוביו הרחוקים וחבריו של השר לשעבר, בנימין בן-אליעזר, לא משו אתמול (יום ג') ממיטת חוליו, ורבים מהם נותרו גם הלילה במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים אסף הרופא בצריפין, שם מאושפז בן-אליעזר כבר יותר משבוע. 

 

 

מצבו של ח"כ בן-אליעזר, בן 75, עדיין קשה, והוא מורדם ומונשם. עם זאת, קרוביו נותרו אופטימיים. אתמול בניו ונכדיו ביקרו אותו וכמה מהם אף הביעו אופטימיות כי הוא עשוי להשתחרר לביתו בקרוב. גם אחד ממקורביו של בכיר מפלגת העבודה, שביקר אותו בבית החולים, סיפר ל-ynet כי למרות התחושה הקשה "מכאן זה נראה יותר טוב ופחות שחור. יש תקווה שפואד ייצא מזה".

 

קרוביו של השר לשעבר עדיין מאמינים שהתרופות שמקבל בן-אליעזר לדלקת הריאות הקשה ממנה הוא סובל ישפיעו עליו. במהלך שעות הערב אתמול נמנעו חברי כנסת ופוליטיקאים להגיע למחלקה, על מנת לכבד את פרטיות המשפחה, שהעדיפה לא לדבר עם התקשורת. איש אבטחה אחראי על הכניסה למחלקה, ומונע כניסה של מבקרים לא מורשים.  

 

סגן מנהל בית החולים, ד"ר יצחק שרף, מסר אמש כי מצבו הקליני של השר לשעבר יציב. "בן-אליעזר הגיע למרכז הרפואי לפני כשבוע ימים ואובחן כסובל מדלקת ריאות", אמר ד"ר שרף בהודעה לעיתונאים. "במשך פרק הזמן הזה הוא היה בטיפול והשגחה ביחידה לטיפול נמרץ. הצוות הרפואי החליט על סמך מצבו לסייע למר בן-אליעזר מבחינה נשימתית, הרדים אותו והנשים אותו".

 

משפחתו של בן-אליעזר נתנה את ההסכמה להרדימו, בתקווה שהדבר יביא לשינוי חיובי, ומהבוקר השר לשעבר גם מונשם. גורמים בבית החולים אמרו כי מצבו של בן-אליעזר קשה וכי יש "חשש אמיתי" לחייו, אבל מקורב לו ממשיך לקוות לשינוי לטובה: "לנו לא אומרים שהמצב הוא על הפנים, ושיש חשש לחייו. אמרו לנו שזו הדרך לטפל בו".

 

אמנון זך, ראש מועצת אזור לשעבר וחבר העבודה במשך 27 שנים, ביקר את בן-אליעזר וגם הוא שומר על תקווה. "הוא צריך לנוח, הגוף שלו עבר לא מעט", אמר זך באסף הרופא. "החליטו להרדים אותו ולהנשים אותו כדי שהגוף שלו יקבל בצורה טובה יותר את התרופות. אנחנו שומרים על אופטימיות, אני בטוח שהוא ירגיש טוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ממתינים לבשורות טובות. בבית החולים
צילום: יואב זיתון
ד"ר שרף. "המצב יציב"
צילום: הדר כהן
בן-אליעזר. מאושפז יותר משבוע
צילום: אפי שריר
מומלצים