שתף קטע נבחר

מתפללים לשלום פואד: "הבולדוזר עם הנשמה"

חבריו של ח"כ בן-אליעזר, המאושפז במצב קשה, בטוחים שיגיע גם למימונה הבאה: "אין אפשרות אחרת, הוא המוח והנשמה של העבודה". גם הבדואים בדרום נוטים לו חסד: "הוא הפריח את השממה בנגב, ולא מבדיל בין אדם לאדם. אין לו מחליף"

ידידיו של חבר הכנסת והשר לשעבר בנימין בן-אליעזר ממשיכים לעקוב גם היום (ד') בדריכות אחר מצבו, ולא מאבדים את התקווה. "הוא חזק, הוא עבר הרבה, ויעשה עוד הרבה למען המדינה", אמרו בביטחון כמה מהם. ח"כ בן-אליעזר, בן 75, עדיין מאושפז במצב קשה בבית החולים אסף הרופא בצריפין, והוא מורדם ומונשם. מבית החולים נמסר היום שאין שינוי במצבו.

 

יוסף שריקי, תושב נתיבות, מכיר היטב את בן-אליעזר מימי פעילותו במפלגת העבודה. ביתו של שריקי נחשב מוקד עלייה לרגל עבור נבחרי ציבור בחגיגות המימונה, ובין הפוליטיקאים הרבים שפוקדים אותו - גם בן-אליעזר. "הייתי קורא לו אבא שני. יותר מ-30 שנה אני איתו במפלגה, כמזכיר סניף של העיר. 24 שעות ביממה הייתי מחובר אליו. הייתי אמנם איש של ברק, אבל פואד הוא נשמה, הדם שלו זורם בעורקיי", סיפר ל-ynet.


בית החולים אסף הרופא. "פואד הוא איש של אנשים" (צילום: יואב זיתון)

 

שריקי מספר שליווה את ח"כ בן-אליעזר בכל מערכת בחירות. "פואד הוא איש מיוחד במינו. הוא חשוב לא רק למפלגה, אלא למדינת ישראל כולה. איש אינו יכול לקחת ממנו את מה שעשה למען המדינה. הוא תמיד היה מגיע לשטח ושומע את האזרח הקטן. הוא המוח, הנשמה והגוף של המפלגה". שריקי סיפר כי הוא מתעדכן במצב חברו כל העת: "אני מאמין שהוא ייצא מזה בעזרת השם, כמו שהוא יצא ממשברים גדולים אחרים, כמו המשבר עם אהוד ברק. היו מצבים קשים יותר, ואני מאמין שהוא עוד יתגבר".

 

בן-אליעזר מאושפז בבית החולים אסף הרופא בצריפין זה כשבוע, אחרי שאובחן כסובל מדלקת ראות. בתחילה הוא היה בטיפול והשגחה ביחידה לטיפול נמרץ, אך אתמול הוא הורדם והונשם. סגן מנהל בית החולים, ד"ר יצחק שרף, הסביר אמש כי הצעד נועד לסייע לבן-אליעזר מבחינה נשימתית. גורמים בבית החולים אמרו אתמול כי מצבו של בן-אליעזר קשה, וכי יש חשש אמיתי לחייו, אך סגן מנהל בית החולים סירב להתייחס לאמירות הללו. 


ח"כ בן-אליעזר. "מגיע לכל אירוע - עצב או שמחה" (צילום: בן קלמר)

 

ריצ'רד פרס, יו"ר סיעת העבודה בעיריית בית שמש ויו"ר מטה הארגון של מפלגת העבודה, הוא גם חברו של בן-אליעזר. מדי שנה הוא נוהג לארח את חבר הכנסת בביתו במימונה ובאירועים אחרים. "פואד מגיע תמיד לפני כולם, ויושב לדבר איתנו שעות. הוא רגיל לבקש את התה החזק שלו והמופלטות האהובות עליו. אבא שלי, שנפטר לפני שנה, היה הרוח החיה מאחורי האירועים האלה, ופואד תמיד מצא זמן לשוחח איתו. הוא הגיע לכל אירוע משפחתי - עצב או שמחה".

 

הנשמה של הנגב

פרס, שביקר בימים האחרונים בבית החולים, הוסיף: "אני משוכנע שהוא יגיע למימונה הבאה. זה מאוד חשוב בשבילי, בשביל המפלגה ובשביל המדינה. אני לא רוצה לחשוב על אפשרות אחרת. פואד הוא איש של אנשים ושל חום אנושי, והוא תמיד מטפל באנשים. הוא אחרון המוהיקנים ואחרון הבולדוזרים. איפה אתה רואה מנהיגים עם חזון כמו שלו? אין אנשים בסדר הגודל הזה. אני בטוח שפואד יעשה עוד הרבה לטובת המדינה".

 

בדרום, בדואים נוטים חסד לח"כ בן-אליעזר על שום פעילותו הענפה למען המגזר הבדואי שם. הוא נהג לפקוד בדרך קבע את בתיהם של נכבדי המגזר הבדואי בחג הקורבן ובחיי היום-יום. ראש העיר רהט לשעבר, טלאל אל-קירנאווי, אמר: "פואד הוא הבולדוזר והנשמה של הנגב, ומי שהפריח את השממה ופיתח את האזור".


בן-אליעזר חוגג את המימונה ב-2005. "עבר כבר הרבה" (צילום: עמית מגל)

 

אל-קירנאווי מספר כי בן-אליעזר עשה רבות למען הנגב כאדם, מנהיג ושר: "מדובר באיש שלא מבדיל בין בני אדם, בין פלוני לאלמוני. הוא אהב את האוכלוסייה הבדואית כאבא, ולא פעם התפתה ואמר שהבדואים הם העיניים של המדינה. הקשר

איתו חזק מאוד. הוא נוהג להגיע בחגים שלנו, וגם מגיע לאירועים פרטיים. עשרות פעמים הוא הגיע לרהט בחג הקורבן, וגם בשמחות שלנו. אני יודע שהוא חזק. הוא עבר הרבה, ובעזרת השם יתגבר על המחלה הזו".

 

גם שייח' איברהים אל-עמור מרהט מתפלל לשלומו של בן-אליעזר. "אני ופואד לא חברים, אלא כמו אחים. כולנו מתפללים שיחלים ויחזור לתפקד. הוא ניצח מלחמות רבות, אם בפוליטיקה או בקרבות, ואני מאמין שהוא ינצח גם את המלחמה הזו. אצלי הוא היה בן בית. עבדתי איתו כעוזר שר בתחילת שנות ה-90', ובכל החגים הוא היה מגיע. אם הוא לא יכול היה להגיע, הוא תמיד היה מתקשר. אין לפואד מחליף, וחשוב מאוד שיחלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ בן-אליעזר. מתפללים לשלומו
צילום: אפי שריר
ד"ר שרף. סיוע נשימתי
צילום: הדר כהן
מומלצים