שתף קטע נבחר

כרום 10: הצצה ראשונית

האם עדיף להמתין לעדכון כרום 10 הרשמי, או להתקין את הבטא כבר עכשיו? סקרנו את העדכון החדש לדפדפן המהיר של גוגל, ולמדנו איך לתמוך טכנית בקלות, לסנכרן מחשבים, ולהיות משתמשים מתקדמים

<< המדריך המלא להכנת שמועות-אפל

 

דברים מעניינים קורים בדפדפן הכרום של גוגל; אתמול בבוקר (ג') הכריזה גוגל על כרום 10 - שמכיל עדכונים חדשים שמשפרים את מהירות הגלישה ואת נוחות השימוש בו. לפי הבלוג הרשמי, העדכונים החדשים מתרכזים בהפיכת כרום לבעל ממשק משתמש פשוט וקל לשימוש אפילו יותר. כך, למשל, לא תאלצו לנבור באפשרויות כדי לייבא את הסימניות שלכם או לשנות את עמוד הבית.

 

אתם בטח תוהים - אם העדכון כבר הוכרז, למה הכרום שלי נראה אותו הדבר? הסיבה נעוצה בפרויקט שלא שמעתם עליו, שעומד מאחורי דפדפן כרום ומערכת ההפעלה של גוגל, Chrome OS – פרויקט כרומיום.

 

פרויקט כרומיום הוא פרויקט קוד פתוח שמטרתו בניית דרך יציבה, בטוחה ומהירה יותר לחוות את הרשת. הפרויקט שיצר ושיפר את כרום (לחלונות, מק ולינוקס) הוא למעשה קוד הדפדפן, אותו תרמו מפתחי כרומיום מרחבי העולם.

 

כל אדם שיש לו גישה לרשת יכול לתרום לפרויקט בדרך זו או אחרת גם אם הוא לא מבין בשפות תכנות, באמצעות כתיבת מדריכים, בחינת שדרוגים וכתיבת חוויית משתמש אותה ינתחו המפתחים. למעשה, כל מה שגוגל עשתה הוא לקחת את הקוד של כרומיום, להוסיף לו מרכיבי פלאש, קוראי PDF ואת הלוגו של גוגל – ולשווק אותו כדפדפן תחת השם "גוגל כרום".

 

אז אם אתם רוצים להשאר משתמשי כרום רגילים אתם יכולים להמתין בסבלנות שהעדכון הגורף של כרום 10 יגיע אליכם, אבל לחילופין תוכלו בקלות ובמהירות להפוך למשתמשי בטא, ולקבל את העדכון כבר עכשיו:

 

  • גלשו לאתר הכרומיום דרך הלינק הזה.

  • גללו למטה כעמוד, ולפי מערכת ההפעלה שלכם (מק, חלונות או אובונטו), בחרו בערוץ הבטא (Beta Channel). לחצו על הלינק. ייפתח חלון התקנה. תנו לו לעבוד.


  • בתפריט הראשי של כרום, בחרו ב"אודות גוגל כרום" (About Google Chrome), ובחלונית החדשה שנפתחה בחרו ב"אתחול" (Restart). הדפדפן יסגר וייפתח שוב עם השינויים שהותקנו.

 

כעת תקבלו את העדכונים של ערוץ הבטא של כרומיום – עדכונים חודשיים, יציבים ושלמים (בניגוד לערוץ המפתחים, בו הרעיונות רק נבחנים לראשונה והוא יציב פחות) ותהיו בחזית חווית הגלישה.

 

אז מה בעצם השתנה? 

ראשית, אפשרויות הכרום אינן נפתחות יותר בחלונית נפרדת אלא בלשונית חדשה בדפדפן עצמו והוטמעה בהן גם שורת חיפוש פנימית. היתרון הגדול אפשרויות שמופיעות בלשונית במקום בחלונית נפרדת, הוא ששורת הכתובת משתנה לפי האפשרות בה אתם נמצאים.

 


 

משמעות השינוי הוא שתוכלו להסביר למשפחה או ללקוחות במדויק יותר כיצד לשנות ולהגדיר פריטים בקלות על ידי שליחת הלינק אליהם – חיסכון בדקות ארוכות של שיחות תמיכה טכנית מייאשות.

 

החידוש השני, בו כבר נגענו בקווים כלליים הוא אפשרות סינכרון הסיסמאות. אם אתם בדרך כלל מבקשים מהדפדפן שישמור עבורכם את סיסמאות הכניסה לאתרים רבים, תוכלו לשמור אותן באופן מוצפן בחשבון הגוגל שלכם, ולהשמיש אותם במחשב אחר.

 

 

תוכלו לשמור לא רק סיסמאות, אלא גם אפליקציות מחנות הכרום, סימניות, העדפות, הרחבות ועוד. תוכלו להפעיל את האפשרות לפי ההוראות הבאות, לקחת איתכם את ההעדפות הפרטיות ממקום למקום באופן בטוח, והכי חשוב – לבטל את הסינכרון בלחיצת כפתור, כדי שלא תצטרכו לדאוג לפרטיות שלכם.

 

 

החידוש השלישי והשקט היותר הוא הרחבת הבטיחות של כרום (טכנולוגיית "ארגז החול") כך שגם נגן הפלאש שמשולב בו לא יהווה פתח לכניסת וירוסים מסוגים שונים ופישינג (שליפת המשתמשים והסיסמאות שלכם). על השיפורים המשניים הנוספים, דוגמת שיפור ביצועי הג'אווה סקריפט ב-66 אחוז, תוכלו לקרוא בבלוג עדכוני הכרום הרשמי של גוגל.

 

ומה לגבי מהירות?

מהירות פתיחת הדפדפן ועבודתו תלויות כמובן לא רק בסוג הדפדפן, אלא גם במחשב, במערכת ההפעלה וביכולתם לעמוד בריבוי פעולות. עם זאת, בבדיקה על מחשב שולחני עם מערכת הפעלה חלונות XP, כרום 10 נפתח לראשונה במהירות כפולה מקודמו ולא הראה סימני קריסה. במחשב נייד חדש עם חלונות 7 הדפדפן העלה את את וויינט בשלוש במקום בחמש שניות, ונפתח גם הוא מהר יותר.

 

אז האם כדאי לכם להמתין לעדכון הרשמי, או להתקין אותו כבר עכשיו? לפי התוצאות בדיקת המהירות שקיבלנו והשיפורים שסקרנו נראה שהעדכון החדש כבר יציב למדי. אם אתם רוצים להיות משתמשי כרום מתקדמים יותר, אתם יכולים לעשות זאת כבר עכשיו ולעזור לדפדפן להיות יותר טוב.

 

המפרסמים מציגים: יום הנקבה הבינלאומי >>

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים