שתף קטע נבחר

חג שמח ובטוח: כך תדעו שהתחפושות תקניות

במכון התקנים הישראלי בודקים את אביזרי חג הפורים והתחפושות לפרטי פרטים על מנת לוודא שהחג יעבור בשלום בקרב כל החוגגים. על מה חשוב להקפיד בעת בחירת התחפושות? צפו בווידאו וצאו לקניות בטוחות

בעוד כשבועיים יחל חג הפורים, והחנויות כבר גדושות בהורים שמטרתם אחת: למצוא את התחפושת האולטימטיבית לילדיהם. אך איך אנו יודעים האם התחפושת שבחרנו היא באמת מושלמת? לעתים, איננו מקצועיים מספיק או יודעים להבחין בפגמים קטנים ובשימוש בבדים אסורים, שיכולים להיות מלכודת מוות לילדינו בשעת אסון.

 

 

צפו בבדיקת תחפושות לפורים שנערכת במכון התקנים הישראלי, ולימדו על הסכנות שטומנות בחובן התחפושות של ילדיכם.

 

 

בעת רכישת מוצרים לפורים, עליכם להקפיד על מספרים כללים חשובים:

 

  • צעצועים דמויי כלי נשק אמיתיים אסורים לשיווק.
  • בעת רכישת אקדח פיקות יש לוודא כי על הקנה מותקן פקק בטיחות אדום. 
  • בעת הכנת תחפושות ביתיות יש להקפיד על שימוש בחומרים שאינם דליקים. 
  • אין להתקרב עם התחפושת למקור אש.
  • יש להיצמד להוראות הניקוי שעל גבי התחפושת.
  • צעצועים במשלוח מנות חייבים להיות עטופים ללא מגע עם המזון.
  • פתחי האוורור במסכות צריכים להיות מותאמים לגודל הפנים כדי למנוע חנק.

 

זהירות גם מחזיזים 

לצד התחפושות שעלולות להיות מסוכנות יותר או פחות, קיימים גם ה"נפצים" המוכרים שעלולים לגרום לאסון. זו כנראה הסיבה שבאיגוד לשכות המסחר יצאו השבוע באזהרה לקראת חג הפורים, ובה הודיעו כי "בתקופה האחרונה נכנסו לארץ חזיזים בעלי תרכובות כימיות שונות (בשונה מאבק השריפה השחור) לקראת חג הפורים. רמת הפיצוץ שלהם יכולה להגיע לעד פי 7 מרמת הפיצוץ של חזיזים מאבק שריפה שחור וכמו כן מהירות הפיצוץ שלהם הרבה יותר גבוהה.

 

"מדובר בחומרי נפץ לכל דבר ועניין היכולים לגרום לקטיעות גפיים, מקרי חירשות, שאיפת עשן וחומרים מסוכנים לדרכי הנשימה וכוויות בדרגות חומרה שונות. לאור מקרי פגיעה בעבר, אנו קוראים להורים לפקוח עיניים ולמנוע מילדיהם לרכוש את חומרי הנפץ המסוכנים. במידה והילד כבר רכש אותם - יש להחרים אותם ממנו ולהשמיד אותם באמצעות הטבלתם במים לאורך מספר שעות".

  

לדברי ירון מור, יו"ר חטיבת יבואני הזיקוקין באיגוד לשכות המסחר, קיימת תפיסה מוטעית בקרב הציבור בנוגע לנפצים כאילו מדובר במשחקים לילדים: "חומרי הנפץ הנמכרים לילדים לקראת פורים הם חזיזים מסוכנים, גם אלו הקטנים ולכאורה התמימים ביותר. אותו הדבר בנוגע לרימוני עשן ונרות עשן, גם באלו יש חומרים מסוכנים היכולים לגרום לפגיעה בנשימה ואף לסרטן".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: סבסטיאן שיינר
חזיזים. זהירות מסוג חדש
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום גלי תיבון
תחפושות. לא כל בד מותר
צילום גלי תיבון
מומלצים