שתף קטע נבחר

הבנק המרכזי ביפן הקים צוות פיקוח על האסון

לאחר רעידת האדמה שפגעה בחוף הצפון מזרחי של יפן, החליט נגיד הבנק המרכזי במדינה לעמוד בראש צוות שיאמוד את ההשלכות הפיננסיות של האסון. מדד ניקיי היפני ירד ב-1.7% לשפל של 5 שבועות

הבנק המרכזי ביפן הקים צוות פיקוח על אסון רעידת האדמה. בראש הצוות יעמוד הנגיד מסאקי שירקאווה, שאמור להעריך את ההשפעה של רעידת האדמה על השווקים הפיננסיים וכן על המוסדות הפיננסיים והפעילות העסקית.

 

 

"הבנק המרכזי יעשה ככל יכולתו, כולל אספקת נזילות, על מנת להבטיח את היציבות בשווקים הפיננסיים ולוודא שימוש נכון בכספים", נמסר בהצהרה מטעם הבנק. כמו כן, הבנק דיווח כי "אין נזק משמעותי" במשרדים הראשיים שלו או בסניפים ובפעילות העסקית.

 

מדד ניקיי ביפן ירד ב-1.7% לשפל של 5 שבועות, בעקבות רעידת האדמה שפגעה בחוף הצפון מזרחי של המדינה. רעידת האדמה, שנמדדה בעוצמה של 8.8 בסולם ריכטר פגעה בבניינים רבים בטוקיו וגרמה "לפגיעות רבות", כך דווח בטלוויזיה המקומית. מדד ניקיי נסחר ברמה נמוכה עוד לפני רעידת האדמה, בשל החששות מהמצב במזרח התיכון.

 

"מוקדם מדי להעריך את היקף הנזק"

"עדיין מוקדם מדי להעריך את היקף הנזק, שכן אנחנו עדיין חווים רעידות נוספות. אנחנו רואים תיקון חד במטבע הין והבנק המרכזי עשוי להמשיך ולהחזיק במדיניות דובית בפגישה שתיערך בשבוע הבא", מעריך ווינסנט טסואי, כלכלן בסטנדרד צ'רטרד בהונג קונג.

 

הוול סטריט ג'ורנל מדווח ששדות התעופה המרכזיים בטוקיו עצרו את ההמראות, אף ששדה התעופה הבינלאומי הנדה פתח בשלב מסוים מספר נתיבי המראות. תנועת הרכבות בטוקיו הופסקה. שתי תחנות גרעיניות לחופי האוקיאנוס האטלנטי בפוקושימה נסגרו גם כן. כמו כן, דווח על הפסקות חשמל בטוקיו שפגעו ב-4 מיליון בתים.


פורסם לראשונה 11/03/2011 11:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרכז מסחרי בטוקיו בזמן רעידת האדמה
צילום: רויטרס
מומלצים