שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  איבד משפחתו ב-2002 באיתמר: "המקום מקולל"

  בועז שבו איבד את אשתו ושלושה מילדיו בפיגוע. הבוקר, אנשים נבוכים נעצו בו מבטים. "פחדו להגיד לי", הוא סיפר ל-ynet. "איך יכול להיות שכל האסונות הנוראיים מתנקזים אל איתמר?"

  שמונה שנים וחצי אחרי - שוב הטרור קוטל משפחה באיתמר: בועז שבו, שאשתו ושלושה מילדיו נרצחו ביישוב שליד שכם ביוני 2002, מתקשה לעכל כי שוב הצליחו מחבלים לחדור ליישוב ולפגוע במשפחה. "קיבלתי מכה שלא ברא השטן", הוא אמר הערב (שבת) ל-ynet. "אני מרגיש צורך לחזור למקום הזה דווקא עכשיו. אני חושב שהמקום הזה מקולל. איך יכול להיות שכל האסונות הנוראיים הללו מתנקזים אל איתמר, איך זה קרה עוד פעם"?

   

  על הפיגוע המזעזע, בו נרצחו בשנתם בני הזוג אודי ורותי פוגל ושלושה מילדיהם - יואב בן ה-11, אלעד בן ה-4 והדס התינוקת בת השלושה חודשים - התבשר שבו הבוקר. "ידידה התקשרה לשמוע

   אם שמעתי על הפיגוע. היא פחדה להיות זו שמבשרת לי ראשונה. היא סיפרה לי שהיה עוד פיגוע ושמשפחה שלמה נרצחה. תפסתי את הראש ולא האמנתי שזה קורה שוב".

   

  ביוני 2002, בעיצומה של האינתיפאדה השנייה, נחרב עולמו של שבו בפיגוע דומה ביישוב איתמר. מחבל, שחדר ליישוב פרץ לביתו, ורצח ביריות את אשתו ושלושה מילדיו. שני ילדים נוספים נפצעו מהירי. שבו היה באותה שעה מחוץ לבית וניצל, כשהתקרב לבית שמע מרחוק את הדי הירי.

   

  מאז הספיק שבו לעזוב את איתמר, להינשא בשנית ולהקים משפחה. לפני כשנתיים הפך לאב לשלישייה. זו היתה הדרך שלו לחזור לשפיות, אחרי האסון הכבד שפקד אותו. הבוקר, מספר שבו, המראות מהיום ההוא חזרו אליו: "הגורל שוב מתעתע בי - רק אתמול חגגתי את יום הנישואים החדשים שלי, ופתאום אני מתבשר על עוד פיגוע ועוד משפחה שנרצחת באכזריות ושוב באיתמר".

   

  שבו, המתגורר כיום בקדומים, מכיר היטב את המשפחה שנרצחה הבוקר. "רק לפני מספר שבועות ביקרתי בביתם, התקנתי להם
  בלון גז בבית הזה. הם שמעו עלי וידעו מי אני ומהו סיפור חיי, אבל לא דיברנו על זה".

   

  הבוקר, כשיצא מביתו, הבחין במבוכה הרבה ששררה ביישוב בו הוא גר, כשאנשים פגשו בו בדרך. "הלכתי ברחוב וראיתי אנשים נועצים בי מבטים, חלקם הסיטו את המבט ממבוכה ולא רצו להיתקל בי. אף אחד לא רצה לדעת אם שמעתי מה קרה באיתמר, פחדו להעלות את זה בפניי". בשעות הערב מכשיר הטלפון שלו לא מפסיק לצלצל. "אנשים מתקשרים לתמוך בי עכשיו, רוצים לדעת איך אני מתמודד עם זה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בועז שבו. איבד אשה ושלושה ילדים
  צילום: אמיר כהן
  הכניסה לאיתמר היום
  צילום: ג'ורג' גינסברג
  בית המשפחה לאחר הרצח המזעזע
  מומלצים