שתף קטע נבחר

אבו מאזן: פיגוע בזוי, לא יכולתי לראות התמונות

הנשיא הפלסטיני אמר בראיון לרשת ב' כי לרשות לא היה מידע מוקדם על כוונת המחבלים, שרצחו את חמשת בני משפחת פוגל באיתמר. הוא גינה את הפיגוע: "בן אנוש אינו מסוגל לדבר כזה"

הנשיא הפלסטיני שב ומגנה את הטבח באיתמר - בו נרצחה חמשת בני משפחת פוגל: "אני לא יכול לראות תינוק בן ארבעה חודשים נרצח. כשאמרו לי שזה משודר בטלוויזיה, לא ראיתי ולא יכולתי לראות. המראות האלה של רצח פעוט ואשה שנשחטת גורמים לכל אדם שניחן באנושיות לכאוב ולבכות" - אמר אבו מאזן בראיון לרשת ב'.

 

בראיון, ששודר הבוקר (יום ב'), אמר הנשיא הפלסטיני כי "הפיגוע באיתמר בזוי, לא מוסרי ולא אנושי. בן אנוש אינו מסוגל לדבר כזה". לדבריו, "הרשות הפלסטינית היתה מונעת את הפיגוע, אילו היה בידיה מידע מוקדם". הוא סיפר כי סיכם עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על חקירה משותפת. "אנו רוצים לדעת כעת מי עומד מאחורי הפיגוע, בתקווה שהחקירה תוביל אל המבצע, כדי להביאו לדין צדק", הוא אמר.

 

על האשמות לגבי הסתה ברשות הפלסטינית נגד ישראל, אמר אבו מאזן: "אין כיום הסתה כזו, מאז שהוחלט על נוסח דרשה אחיד בכל המסגדים ברשות, במהלך תפילות יום השישי. את הנוסח שמגבש שר ההקדשים הפלסטיני". על ההסתה כביכול במוסדות החינוך, הוא אמר: "בואו אתם ותביאו גם את ארה"ב ונחליט ביחד: מה שיש בו הסתה - נפסיק אותו. במה שאין - נמשיך".

 

במוצאי שבת התקשר אבו מאזן לנתניהו. בשיחה הוא הביע את צערו על רצח חמשת בני המשפחה. נתניהו אמר בשיחה כי "אין להסתפק בגינויים אלו ויש לעצור את ההסתה ולחנך את העם הפלסטיני לשלום". הוא הוסיף כי "יש לגנות את האלימות לא רק כי היא נוגדת את האינטרסים של הרשות הפלסטינית אלא בגלל שמוסרית הם בלתי קבילים. אני מצפה שתעצרו את ההסתה

 בבתי הספר, בספרי הלימוד ובמסגדים ותחנכו את ילדכם לשלום כפי שאנו עושים. רצח תינוקות בשנתם הוא לשם רצח".

 

בכירים בפתח התייחסות אתמול לדבריו של ראש הממשלה. דובר תנועת פתח, אחמד עסאף, אמר כי ישראל מנצלת את הטבח "על מנת לפתוח בקמפיין הסתה נגד הנשיא הפלסטיני ונגד הרשות הפלסטינית בכלל". הוא טען כי ההכרזה על הבנייה נועדה לפתור את הבעיות הפנימיות של ישראל והדגיש ש"ההסתה ומדיניות הבנייה בהתנחלויות לא תדחוף את הפלסטינים לוויתור על זכותם לעצמאות ולחופש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו מאזן
צילום: רויטרס
הלוויית חמשת בני משפחת פוגל, אתמול
צילום: רויטרס
מומלצים