שתף קטע נבחר

איך עוצרים את הדמעות? "רק מי שחווה יכול לנחם"

משפחת ברנשטיין שאיבדה שבעה מיקיריה בתאונה לפני כשבעה חודשים, הגיעה לחזק את משפחת בן ישי שבתה רותי נרצחה עם בעלה ושלושה מילדיהם בפיגוע באיתמר. "הדמעות לא פסקו"

שותפות השכול: לפני כשבעה חודשים נגדע ענף שלם בקרב משפחת ברנשטיין, לאחר שבתאונה בין רכבת למיניבוס נהרגו האב אריה לייב, רעייתו רבקי, ארבעת ילדיהם ונכדם. אתמול (יום ב') הוריו של אריה לייב, אחותו, אחיו ובני זוגם הגיעו לניחום אבלים בבית בני משפחת בן ישי בשכונת תלפיות בירושלים, שאיבדו את יקירתם רותי שנרצחה יחד עם בעלה ושלושה מילדיהם בטבח באיתמר. אף עין לא נותרה יבשה.

 

 

"לא יכולנו לעצור את הדמעות עת סיפרו הסבא והסבתא למשפחת בן ישי, כי לאחר שאיבדו בן, רעייה, ארבע נכדים ונין, ולמעשה לא נותר זכר למשפחה, החליטו להגיע לנחם", סיפר בן משפחה שהשתתף במפגש המרגש ל-ynet, "משפחה שאיבדה בטרגדיה נוראית שבעה מילדיה הגיעה לחזק משפחה שחמישה מיקיריה נרצחו, איזה עולם".

 

הוא סיפר שלאורך כל הביקור שתי המשפחות מאוד התרגשו מאוד והדמעות לא עצרו לרגע. "שני הצדדים בכו מרות, משפחת ברנשטיין הגיעה לנחם לאחר הפיגוע הנורא, ואילו משפחת בן ישי כאבה עבור משפחת ברנשטיין את העובדה שלא נותר זכר למשפחה בת שבע הנפשות, ודובר על המזל שבקרבה נותרו שלושה ילדים בחיים".

 

בני משפחת ברנשטיין הביאו למפגש את תמונות משפחתו של בנם, ולבקשת משפחת בן ישי, השאירו כמה מהן. בין העלאת זיכרון וניגוב דמעה, סיפרו בני משפחת ברנשטיין איך הם מתמודדים מדי יום עם הכאב של משפחה שלמה. "דובר שם רק על כוח ואמונה, ואיך שואבים אותם", סיפר בן המשפחה.


זירת התאונה בה נהרגו שני משפחת ברנשטיין (צילום: טובה דדון)

 

למרות הצער והכאב, נרשם במפגש רגע של נחת

ואופטימיות כאשר אחותו של ארייה לייב ובעלה הכירו לבני משפחת ברנשטיין את בנם התינוק בן הארבעה חודשים. "שמו - שלום ארייה לייב, על שם דודו שנהרג. הוריו הסבירו כי הוא יישא את זכר המשפחה שנמחקה, הם הביאו אותו בכדי להראות שאפשר להמשיך לחיות", ציין בן המשפחה.

 

"זה היה מפגש מרגש ביותר, בני משפחת בן ישי הודו למשפחת ברנשטיין, ואמרו להם שחיזקו אותם מאוד. למעשה אם מישהו יכול לחזק אותם, זה רק מי שעובר אסון בסדר גודל כזה", סיכם בן המשפחה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמר פוגל וסבתה. שבעה בירושלים
צילום: גבי ניומן, מועצה האזורית שומרון
מומלצים