שתף קטע נבחר

השף אייל שני ישלם 1.45 מיליון - וחצי מהכנסותיו

בית המשפט דחה את ההסכם אליו הגיע עם הנושים וקבע שהשף ישלם להם 1.45 מיליון שקל וכן מחצית הכנסותיו מהתוכניות בטלוויזיה, כדי "למנוע מסר בלתי ראוי לציבור"

המאסטר שף בישל לעצמו חוב גדול: אייל שני ישלם לנושיו 1.45 מיליון שקל ומחצית מההכנסות שירוויח מתוכניות בטלוויזיה במהלך השנתיים הקרובות. כך קבעה היום (ב') סגנית נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשייך. העיתון "ידיעות אחרונות" פרסם לאחרונה תחקיר שחשף כי במשך כשבע שנים העלים שני הכנסות בשיטות שונות.

 

 

בהחלטתה דחתה סגנית הנשיאה את ההסכם שאליו הגיעו הנושים והשף, לפיו שני ישלם 1.45 מיליון שקל בלבד. "כדי למנוע מצב שבו נשלח מסר בלתי ראוי לציבור וזאת כמעט בשידור חי", הסבירה אלשייך את החלטתה, "דומה כי דבר זה הינו איזון ראוי בנסיבות המקרה בין כיבוד שיקול דעתם של הנושים אשר ביקשו להילך להסדר, לבין כושר השתכרותו הניכר של החייב והמסר הציבורי...".

 

לאחר שורה של הסתבכויות כלכליות בסך כולל של כארבעה מיליון שקל, הוכרז שני כפושט רגל והסדרת חובותיו עברה לכונס נכנסים.

 

לאחר משא ומתן הגיעו כונס הנכסים והנושים להסכמה, לפיה השף ישלם 1.45 מיליון שקל, המהווים 35 אחוזים מסך חובותיו. בין הנושים, הבנק הבינלאומי, חברת מזגנים וספקים שונים. כל הנושים הסכימו על הפשרה, למעט הבנק הבינלאומי, שלו היה חייב שני 16 אחוזים מכלל החובות. נציגי הבנק טענו כי מגיע יותר כסף, מאחר ששני ממשיך להשתכר בסכומים גבוהים ובאפשרותו לשלם סכום גבוה יותר.

 

"יש לנו פה חייב שהוא יוצא דופן בהתנהגותו לאורך שנים", טען נציג הבנק הבינלאומי, עו"ד דרנזר, "הוא בעל כושר השתכרות במגוון תחומים, שניצל אותם והרוויח כסף והחביא אותו". אולם, נציגיהם של שאר הנושאים, עורכי הדין ארז חבר ומרדכי האן-מרקוביץ' סברו כי יש לקבל את ההסכם כפי שהוא, מאחר שמדובר בהסדר טוב ולא בבקשה לביטול החובות. כאמור, לבסוף פסקה השופטת כי שני ישלם 1.45 מיליון שקל ומחצית מהכנסותיו בשנתיים הקרובות מתוכניות הטלוויזיה.

 

בנובמבר האחרון פרסם "7 לילות" תחקיר ובו גילה כי במשך כשבע שנים העלים השף הטלוויזיוני כספים בשיטות שונות, השתמש בחשבונות של בת זוגו הנוכחית, הכניס סכומי עתק והכריז על משכורת של 6,000 שקל בחודש. בתחקיר נטען בין השאר כי במעשיו הרס שני חיים של אנשים רבים, בהם גם של בת זוגו לשעבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אייל שני. "מסר בלתי ראוי"
צילום: ערוץ 2
מומלצים