שתף קטע נבחר

רחוב טומי לפיד בנובי סאד: "ישראלי וסרבי גאה"

בעיר הולדתו של יו"ר שינוי בעבר, יוסף (טומיסלב) לפיד, מכבדים את זכרו. האלמנה שולמית: "הוא איבד את רחובות ילדותו, ועכשיו חוזר אליהם". שגריר ישראל נכח בטקס והחל בקמפיין לעידוד התיירות - הזוכה ב"טופ מודל" תגיע לארץ

בסרביה עושים כבוד ליוסף (טומי) לפיד ז"ל: רחוב על שמו של לפיד נקרא על שמו בעיר הולדתו, נובי סאד. בטקס, שנערך אמש (יום ג') בעיר השנייה בגודלה בסרביה, חשפו ראש העיר איגור פבליביץ' ושגריר ישראל בסרביה, ארתור קול, את שלט הרחוב על שם יו"ר מפלגת שינוי לשעבר, שהלך לעולמו בשנת 2008. "זהו אקט של ידידות והכרה באדם ששרד את השואה והפך לעיתונאי ופוליטיקאי מוביל בישראל, שמעולם לא שכח מאין הוא בא", אמר השגריר קול במהלך הטקס.

 

 

גם האלמנה, הסופרת שולמית לפיד, הוזמנה לטקס. "טומי היה יהודי, ישראלי וסרבי גאה", אמרה. לדבריה, "הוא היה חלק מדור שאיבד את רחובות ילדותו, ועכשיו הוא חוזר לרחובות נובי סאד". היא ציינה כי לפיד ראה עצמו כשגריר סרבי בישראל. אגב, שמו המקורי היה טומיסלב למפל. ראש העיר נובי סאד ציין כי הטקס הוא הזדמנות "להגיד כמה חשובים הם היחסים שלנו עם ישראל, ובאותה ההזדמנות לגנות הערות אנטישמיות שנשמעות בציבור".

 

אחרי הכורים הצ'יליאנים - היפה הסרבית

שגרירות ישראל בסרביה מנהלת קמפיין שמטרתו לעודד את התיירות מסרביה לישראל, ובמסגרת אותו קמפיין תגיע לארץ גם זוכת ה"טופ מודל" במדינה. 15 יפהפיות מסרביה יתמודדו מהחודש בשלל משימות ומטלות בערוץ טלוויזיה פופולארי, על מנת לנסות ולזכות בתואר "הדוגמנית הבאה של סרביה" - בעונה הראשונה של הגרסה הסרבית של התוכנית. כמו הכורים הצ'יליאנים, גם הזוכה תבקר באתרי תיירות בארץ, ותצולם לתכנית "ספיישל" שתשודר בארצה מאוחר יותר.


המנחה, איבנה סטנקוביץ'. מי היפהפייה שתגיע לארץ?

 

במשרד החוץ רואים את הפרויקט כהשקעה משתלמת, שתשווק את ישראל כמדינה

מושכת לקהל הצעיר וכיעד תיירותי תוסס. במהלך פרקי התכנית תשולב סיסמת הקמפיין לעידוד התיירות בארץ "מרגישים ישראל", וצוות השופטים יזכיר את הפרס הנכסף בו תזכה המנצחת המאושרת. במשרד החוץ ציינו כי מדובר בתכנית בעלת אחוזי צפייה גבוהים, ולכן מידת החשיפה לקמפיין הישראלי תהיה גדולה.

 

ניצנים להשקעה של השגרירות נראו כבר שלשום. ערוץ הטלוויזיה הסרבי PRVA קיים אירוע השקה שבו לקחו חלק ידוענים מקומיים ובכירים מתעשיית התקשורת, ולכל אורכו הוקרן ברקע סרט תדמית על ישראל. הסרבית שתזכה בתואר תגיע לארץ בקיץ הקרוב ביחד עם צוות צילום צמוד, תשתתף בצילומי אופנה ותיפגש עם דמויות מוכרות מעולם האופנה והדוגמנות בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שולמית לפיד מסירה את הלוט
רחוב טומי לפיד
מומלצים