שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  סקר: מהו האיבר שישראלים הכי רוצים לתקן?

  אם בעבר החלום הגדול של נשים רבות היה להגדיל את החזה, היום הרצון הוא להצר את הבטן, כך עולה מסקר של איגוד הפלסטיקאים הישראלי. ביטחון עצמי הוא הסיבה העיקרית לביצוע הניתוח

  ישראלים רבים היו רוצים לבצע ניתוח פלסטי במטרה לתקן משהו בגופם: כך עולה מסקר שבוצע עבור האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, לקראת הכנס הבינלאומי של האיגוד שיתקיים בשבוע הבא באילת. המקום המועדף לביצוע הניתוח: הבטן.

   

  המלצות: הנושא החשוב בבחירת מנתח פלסטי 

  מהסקר, שביצעה חברת המחקר שילוב Millward Brown עבור האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית, עולה כי 38% מהישראלים היו בוחרים לבצע ניתוח פלסטי במטרה לתקן חלק בגופם. נשים היו בוחרות לעבור ניתוח פלסטי פי שתיים מגברים (52% לעומת 24% בהתאמה).

   

  עוד עולה מהסקר כי הבטן היא האיבר בגוף שהישראלים הכי רוצים לתקן, בעיקר בקרב נשים בנות 30 עד 49. ניתוחי חזה ומתיחת פנים מועדפים יותר על ידי נשים וניתוחי אף ואוזניים מועדפים יותר בקרב בני 18 עד 29.

   

  הסקר בדק גם את הסיבות והשיקולים לביצוע ניתוח פלסטי, ממנו עלה כי הישראלים כבר לא מתביישים. הגורם המרכזי לביצוע ניתוח פלסטי הוא בטחון עצמי (39% מקרב אלו שהיו מבצעים ניתוח פלסטי) ואחריו סיבות רפואיות (33%).

   

  בקרב הנשים שהיו רוצות לעבור ניתוח פלסטי הביטחון העצמי הוא הסיבה המרכזית. לעומת זאת, אצל גברים צויינו הזוגיות והקבלה לעבודה כסיבות מרכזיות לביצוע הניתוח.

   

  הסקר מצא גם כי בחירת המנתח היא החשובה ביותר עבור הישראלים, בבואם לבצע ניתוח פלסטי. הסיבות לבחירת המנתח היו המלצות (30%), חברות באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית (20%) ורק בסוף המחיר (11%).

   

  עלייה חדה בניתוחים פלסטיים לגברים

  "הממצא המפתיע ביותר הוא ש-24% מהגברים הישראלים שוקלים לעבור ניתוח פלסטי", אומר פרופ' יהודה אולמן, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ומנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי רמב"ם. "זה מעיד על מגמה ברורה של עליית הפופולריות של ניתוחים פלסטיים בקרב הגברים. ממצאי

  הסקר גם מעידים שהישראלים כבר לא תופסים את הניתוח הפלסטי כאסתטי בלבד, כאשר חלק לא מבוטל מהם מציינים סיבה רפואית כמוטיבציה לבצוע ניתוח".

   

  לדברי פרופ' אולמן התוצאות בקרב נשים, המצביעות על רצון לעבור ניתוחים באיזור הבטן, מעידות על הרצון שלהן לרדת במשקל, בין אם באמצעות דיאטה או ניתוחים. "אין ספק שנשים תופסות את אי שלמות הגוף שלהן, הן באזור החזה והן בבטן, כגורם מפריע בזוגיות".

   

  בנוגע לגברים ציין פרופ' אולמן כי תשובותיהם בסקר עולות בקנה אחד עם העלייה במספר הניתוחים הפלסטיים אותם הם מבצעים. "בעבר נתח השוק של ניתוחים הנעשים באיזור הפנים, שלדעת הגברים עוזרים בקבלה לעבודה ובזוגיות, עמד על כ-10%, אך בשנים האחרונות אנו רואים עליה חדה. עליה זו מצביעה על העדר בושה של הגברים, שהייתה קשורה בניתוחים אלו בעבר"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הבטן. האיבר שהכי מפריע לנשים
  צילום: ablestock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים