שתף קטע נבחר

שטראוס תשווק סלטים בעולם ותעלה מחירים

המנכ"ל התחייב: "עד פסח נשמור על המחירים הנוכחיים לצרכן". החברה דיווחה היום על ירידה של 19% ברווח התפעולי ו-5% ברווח הנקי בגלל עליית מחירי הקפה בעולם, ועל הקמת חברה בינלאומית עם פפסיקו לשיווק סלטים ומטבלים

בעוד מחירי חומרי הגלם עולים, צפויה עליית מחירים של מוצרי המזון של שטראוס מיד אחרי חג הפסח. כך עולה מדברים שמסרה החברה היום (ד') במסיבת עיתונאים שהתקיימה לרגל פרסום דוחותיה הכספיים לרבעון הרביעי ול-2010. במסיבת העיתונאים הכריזה החברה כי תשווק עם פפסיקו סלטים ומטבלים לעולם.

 

שטראוס דיווחה על ירידה של 19% ברווח התפעולי ברבעון הרביעי ל-103 מיליון שקל, וירידה של 5% ברווח הנקי בגלל עליית מחירי הקפה בעולם; השקעות של שטראוס מים בסין, רוסיה ובריטניה; ועלייה במס החברות במדינות בהן היא פועלת בעולם. במקביל, הודיעו בחברה כי עליית מחירים, היא כנראה, בלתי נמנעת.

 

"אין כמעט חומר גלם שמחירו לא עלה", אמר נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס. "הקפה על כל צבעיו ומיניו התייקר פי 2. מחיר הנפט שעלה משפיע על מחיר ההפלסטיק, על התבואה שהיא המזון של הפרות ולכן גם על מחירי החלב והבשר". 

 

לא מן הנמנע, אם כך, שמחירי הקפה, מוצרי החלב, הסלטים ומתקני המים של החברה יעלו. "אין כמעט קטגורייה שלא מושפעת מההתייקרות", אמר לסין. "שום חברה לא יכולה להתמודד עם עליית מחירי חומרי הגלם, בלי להעלות מחירים. לכן המחירים עלו, עולים ויעלו. אבל עד פסח נשמור על המחירים הנוכחיים לצרכן. אנחנו לא מקפיצים מחירים, אלא רק כמוצא אחרון".

 

חומוס לכל צפון אמריקה

יחד עם זאת, ההשקעות של שטראוס בעולם ימשיכו גם ב-2011 - שטראוס תקים יחד עם פפסיקו מיזם לשיווק חומוס מטבלים וסלטים אחרים בעולם. שתי החברות כבר משתפות פעולה במפעל סברה האמריקאי, ובכוונתן להקים חברה בבעלות משותפת ושווה, שתשווק מוצרים דומים, ראשית בקנדה ומקסיקו ואחר כך במדינות נוספות. מנכ"ל שטראוס צפון אמריקה, גיורא בר דעה, ימונה למנכ"ל החברה.

 

שטראוס הצליחה לחדור עם סלטי סברה ל-10% מבתי האב בארה"ב. יו"ר החברה עפרה שטראוס אמרה "ננצל את הידע והניסיון שצברנו עם חברת סברה בחברה החדשה שנקים עם פפסיקו".

 

החברה דיווה כי הכנסותיה ברבעון הרביעי של 2010 עמדו על 1.81 מיליארד שקל, עלייה של 5.4% לעומת 1.71 מיליארד ש' ברבעון המקביל אשתקד.

 

המכירות השנתיות הסתכמו ב-6.85 מיליארד ש' - עלייה של 7.5% לעומת 2009, תוך גידול של 9.1% ברווח הגולמי, 5.4% ברווח התפעולי וקיטון של 3.9% ברווח הנקי - 211 מיליון שקל לעומת 23 מיליון שקל ב-2009.

 

יו"ר החברה, עפרה שטראוס השתכרה ב-2010 2.981 מיליון שקל, כשעלות השכר מתוכם 2.521 מיליון שקל. נשיא ומנכ"ל החברה, גדי לסין, השתכר ב-2010 9.24 מיליון שקל, כש-2.416 מיליון שקל מהווים עלות שכר ו-6.364 מיליון שקל - תשלום מבוסס מניות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: ניב קנטור
שטראוס ופפסיקו ישווקו חומוס לעולם. עפרה שטראוס
צילום: ניב קנטור
עליית המחירים תידחה. גדי לסין
צילום: סיון פרג'
מומלצים