שתף קטע נבחר

בני נוער מאיתמר מול אקירוב: "צו הריסה לברק"

כ-80 נערים באו עם דחפור ליד ביתו של שר הביטחון, במחאה על מדיניות הבנייה והפיגוע. "תפסיק להוציא עלינו את העצבים"

חמישה ימים לאחר טבח בני משפחת פוגל , הרוחות באיתמר עדיין סוערות וכעת מופנה הזעם לעבר שר הביטחון: כ-80 בני נוער מההתנחלות ערכו היום (ד') הפגנה לא שגרתית, כשצעדו לכיוון ביתו של אהוד ברק במגדלי אקירוב בתל אביב עם דחפור - במחאה על מדיניותו בנוגע להמשך הבנייה ביהודה ושומרון ועל רקע הפיגוע הקשה.

 

 

במהלך ההפגנה צעדו בני הנוער כשהם לבושים בחליפות כהות, על מנת להידמות לשוטרים שהגיעו לפנות תושבי גוש קטיף ואלו הבאים להרוס בתים בהתנחלויות. כמו כן, על דש החליפות ניצב בצד אחד דגל ישראל, ובצד השני "תג זיהוי", עליו נכתב: "ללא זיהוי לצורך אלימות".

 

הצעירים, שלוו בכוחות משטרה, שרו שירים ואף נשאו "צו הריסה" ענק ועליו התנוססה כתובת ביתו של שר הביטחון. "אם יתנו לנו - נהרוס את הבית", אמרו מארגני ההפגנה לפני היציאה לדרך. בנוסף, ל"צו הריסה" ענק נשאו המפגינים שלטים עם הכיתוב "אומרים לברק שלום, עכשיו", ו"אהוד ברק – חתרנות לשלום". את המחאה יזם המטה המשותף של ועדי המתיישבים וארגון קוממיות.

 

"המטרה שלנו היא להזכיר שלא רק רוצחים אותנו, יש גם שר ביטחון שכל הזמן מתנכל לנו ונותן רוח גבית לטרור", הסביר ל-ynet יעקב, אחד המבוגרים היחידים שלקח חלק בהפגנה. יעקב שגם נשא דברים, אמר כי ברק "עקר אותנו לפני כמה שנים, ובין השאר גם את משפחת פוגל מגוש קטיף. כל פעם הוא ממשיך, אנו כל פעם שאנו שמים אבן על אבן. זה מעודד את הערבים לראות שגם ממשלת ישראל נגדנו. שווי הבניינים בהם הוא גר יכול לממן את כל ההתיישבות, אולי הם נקראו אקירוב על שם עקירה".

 

לבסוף, למרות דבריהם לפני ההפגנה, הסבירו ש"איננו רוצים להרוס את ביתו של איש, אך כמו שלא מאיימים בצו הריסה על בנייני אקירוב, כך לא נעים לנו לראות צו הריסה על ביתנו. באנו להמחיש את המצב הלא הגיוני הזה. אנחנו מבקשים מברק שיעזוב

אותנו".

 

ישראל כץ, אחד מבני הנוער שהגיע למקום אמר ל-ynet כי הוא בסך הכל מבקש מברק "להפסיק להוציא את העצבים" על תושבי יהודה ושומרון. "אנחנו רוצים לבנות רק בתוך איתמר, וגם את זה לא נותנים לנו. שיפסיק, חלאס, אנחנו לא רוצים מלחמות - רק לגור שם", אמר הנער. "אם יפנו אותנו משם הקסאמים ייפלו על תל אביב, ובתוכה אקירוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. "אומרים שלום, עכשיו"
צילום: AP
מומלצים