שתף קטע נבחר

איראן מתגאה: שיגרה טיל לחלל, עם בובת קוף

במסגרת ניסוי שנערך לבחון טיל, שוגרה לחלל קפסולה עם בובה של קוף. בשנה שעברה שיגרה איראן שני צבים, תולעים וחולדה

איראן ביצעה ניסוי נוסף שמבטא את מירוצה המהיר לחלל, ושיגרה טיל ועליו קפסולה שמסוגלת לשאת בעל חיים לחלל. בטהרן מתכננים לשגר עד שנת 2022 חללית מאוישת, אולם בינתיים הם הסתפקו בבובה של קוף.

 

הניסוי, שנערך ביום שלישי האחרון, נועד לבחון את הטיל כאבושגר-4 (סייר בפרסית), המסוגל לשאת קפסולה עם בעלי חיים. הוא שוגר לגובה של 120 קילומטרים בתוך האטמוספירה. לפי תמונה שפורסמה בסוכנות הידיעות האיראנית הרשמית אירנ"א, במסגרת הניסוי הונחה בתוך הקפסולה בובה של קוף, שנבחר לדמות בעל חיים בניסוי.


הטיל האיראני

 

בדיווח לא נמסרו פרטים נוספים על הקפסולה או על הניסוי. אם הוא יוכתר בהצלחה, ייתכן שזה יסלול את הדרך לשיגור חללית איראנית מאוישת לחלל.

 

בשנה שעברה שיגרה איראן לחלל על גבי הטיל כאבושגר-3 תולעים, שני צבים וחולדה. המדענים האיראנים עקבו אחר בעלי החיים באמצעות מצלמות שהותקנו בטיל. עם זאת, לא נמסר אם האיראנים השיבו את בעלי החיים בחזרה לכדור הארץ בתום הניסוי.

 

לפני כשנתיים שיגרה איראן לחלל את הלווין הראשון שלה, "אומיד" (תקווה בפרסית) באמצעות משגר "ספיר". הדבר עורר דאגה ברחבי העולם מחשש לכך שיכולת שיגור הלווינים מעידה על יכולותיה של הרפובליקה האסלאמית לשגר טילים בליסטיים ארוכי טווח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים