שתף קטע נבחר

חבר הכנסת זאב בוים מת מסרטן בגיל 67

השר לשעבר ממפלגת קדימה מת בבית חולים בשיקגו אחרי מאבק בסרטן. הוא הותיר אחריו אשה ושלוש בנות. יו"ר קדימה, ציפי לבני, ספדה לו: "מדינת ישראל איבדה היום את אחד מטובי בניה ומנהיגיה". נתניהו: "הוא היה מטובי חברי הכנסת"

חבר הכנסת זאב בוים הלך היום (ו') לעולמו בגיל 67 אחרי מאבק במחלת הסרטן. בוים, חבר מפלגת קדימה, כיהן בעבר כשר הבינוי והשיכון, שר החקלאות, שר לקליטת עלייה וסגן שר הביטחון. הוא נסע לפני כשלושה חודשים לטיפולים בארה"ב יחד עם רעייתו, ומת בבית חולים בשיקגו. הוא הותיר אחריו שלוש בנות ושבעה נכדים.

 

יו"ר מפלגת קדימה, ציפי לבני, מסרה כי היא כואבת את מותו של בוים. "זאביק ייצג בכל הוויתו את הערכים עליהם מושתתת הציונות", אמרה יו"ר האופוזיציה, "אוהב הארץ הזאת ודואג לאנשיה, איש של מצפון וישר כסרגל".


"שירת בנאמנות את ישראל במשך עשרות שנים" (צילום: גיל יוחנן)

 

לדברי לבני, "מדינת ישראל איבדה היום את אחד מטובי בניה ומנהיגיה. קדימה גאה שבחר לייצג אותה בחייו וגאה שזכתה בו. קדימה על כלל חבריה, פעיליה ותומכיה כואבת את מותו. הוא יחסר לנו כחבר, כעמית וכאיש של מופת. יהי זכרו ברוך".

 

גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הביע צער על לכתו של בוים ומסר כי הוא היה "מטובי חברי הכנסת". לדבריו, "הוא שירת בנאמנות את מדינת ישראל במשך עשרות שנים". ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, חבר קרוב של בוים, סיפר כי שוחח איתו שלשום: "נפרדתי מחבר ילדותי וחבר ממשלתי בכאב גדול".

 

יו"ר סיעת קדימה, דליה איציק, מסרה כי "זאביק היה איש אציל שנלחם בגבורה. הוא יחסר לכולנו.

מותו מעציב אותי מאוד ואתגעגע אליו כל יום". יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ שאול מופז (קדימה) ספד :"אני כואב את לכתו של חבר יקר, שותף אמת לדרך ואדם אמיץ שנלחם ונאבק על אמונותיו עד יומו האחרון ומהווה אות מופת לציונות ואהבת הארץ".

 

יו"ר הכנסת ראובן ריבלין אמר כי ח"כ בוים "היה אדם יפה בחיצוניותו ובפנימיותו. הוא נולד לתנועת בית"ר והיה גם חבר אישי". ריבלין הוסיף: "בשנה האחרונה נלחם בוים בגבורה ובצורה מעוררת כבוד במחלה הקשה שתקפה אותו אבל לא יכול לה".

 

בוים נולד באפריל 1943 בירושלים. בצה"ל הוא שירת כקצין בשריון. את שירות המילואים הוא סיים בדרגת רב-סרן. בוים, שנבחר לראשונה לכנסת בשנת 1996 מטעם סיעת הליכוד, כיהן קודם לכן כראש העיר קריית-גת וכמנהל בית הספר התיכון בעיר. בכנסת הוא היה בין היתר מצליף סיעת הליכוד, יו"ר הקואליציה ויו"ר סיעת הליכוד. 

 

בממשלת שרון השנייה הוא כיהן כסגן שר הביטחון ולאחר הקמת קדימה - כשר הבינוי והשיכון וכשר החקלאות. לאחר הבחירות בשנת 2006 הוא מונה לשר העלייה והקליטה בממשלת אולמרט ומאוחר יותר חזר לתפקיד שר הבינוי והשיכון.

  

בפריימריז לרשימת קדימה לכנסת ה-18 נבחר בוים במקום השישי. בכנסת האחרונה הוא היה יושב-ראש ועדת המשנה לבחינת מוכנות העורף במצבי חירום וחבר בוועדת החוץ והביטחון. דורון אביטל, מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, ימלא את מקומו בכנסת.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"איש אציל". בוים
צילום: ערן יופי כהן
לבני. "איש של מצפון וישר כסרגל"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים