שתף קטע נבחר

מתקפת פצמ"רים על הנגב המערבי; 2 נפצעו קל

49 פצצות מרגמה התפוצצו בתחומי המועצות האזוריות שדות נגב ואשכול - כך נמסר מהמשטרה. שני בני-אדם נפצעו קל. נזק כבד נגרם למבנה. התושבים נקראו להיכנס למקלטים. ראש מועצת אשכול: "תפסנו אוניה, אבל לך תדע כמה הם הצליחו להבריח"

בוקר לא שקט בנגב המערבי: 49 פצצות מרגמה, בכמה מטחים, שוגרו הבוקר (שבת) מרצועת עזה. הפצצות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצות האזוריות שדות נגב ואשכול. נזק כבד נגרם למבנה - כתוצאה מפגיעה ישירה של פצצת מרגמה. שני בני אדם נפצעו באורח קל מרסיסים, באחד הקיבוצים.

 

במועצה האזורית אשכול אמרו כי עשרות פצצות מרגמה התפוצצו בשטח המועצה. התושבים באזור נקראו להיכנס למקלטים. תושבים באזור דיווחו, באמצעות האימייל האדום, על פיצוצים עזים שנשמעו באזור.


האשה שביתה נפגע מפצמ"ר (צילום: רועי עידן) 

 

אריאל, תושב אחד הקיבוצים במועצה האזורית אשכול, סיפר ל-ynet: "סמוך לשעה 8:45 התחלנו לשמוע פיצוצים. הבת שלי, שגרה ביישוב שכן, התקשרה אלי בבכי ואמרה ששמעה בומים חזקים מתקרבים אליה. קיבלנו הודעות טקסט מהמועצה להישאר במקום מוגן. אחרי סדרת הפיצוצים לא שמעתי מטחים נוספים. הפיצוצים האלה הם לא משהו רגיל. כבר תקופה יש שקט יחסי. בשעות כאלה, בבוקר שבת, כבר תקופה ארוכה לא היה דבר כזה".

 

ראש מועצת אשכול, חיים ילין, אמר כי שוב הוכח שהממ"דים הוכיחו את עצמם. "הם באמת מצילי חיים. מה שקורה פה הבוקר הוא משהו שלצערי קוראים לו פה שיגרת חירום. אלה לא נפצים של פורים, אלא פצצות מרגמה. תפסו אמנם אוניה, אבל לך תדע כמה עד היום הצליחו להבריח לתוך הרצועה. כיתות הכוננות ביישובים פעלו והתושבים נותרו במרחבים מוגנים".


פצמ"ר שהתפוצץ באחד היישובים (צילום: רועי עידן)

 

בבוקר אחד שוגרה כמות פצצות מרגמה השווה כמעט לרבע מכלל הפצמ"רים ששוגרו בכל השנה שעברה. על פי נתוני השב"כ, שוגרו אשתקד מעזה 215 פצצות מרגמה, בנוסף ל-150 רקטות. ב-2009, לשם השוואה, שוגרו 289 פצמ"רים (215 מהן במבצע "עופרת יצוקה") ו-569 רקטות (407 במהלך המלחמה בעזה)

 

גם אתמול שיגרו חמושים פלסטיניים פצצות מרגמה לעבר הנגב המערבי. עד שעות

 הצהריים שוגרו ארבע פצצות מרגמה, חלקן נפלו בשטח הפלסטיני. בסביבות השעה 16:00 שוגרו שש פצצות נוספות, שנפלו בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, סמוך לגדר המערכת. בכל המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

 

ביום רביעי נהרגו שני פעילים בזרוע הצבאית של החמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, בתקיפת חיל האוויר ברצועה. התקיפה במחרטה של חמאס בוצעה בתגובה לירי רקטת קסאם לעבר הנגב המערבי.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנזקים שגרם הפצמ"ר באחד הקיבוצים
צילום: רועי עידן
נזק קל נגרם בתוך הבית
צילום: רועי עידן
מומלצים