שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "חיים יקרים" יוקרן ב-30 בתי קולנוע בצרפת

  סרטו התיעודי של כתב ערוץ 10 שלומי אלדר יוצא לאקרנים ברחבי צרפת, כשהוא מלווה ברוח גבית של התקשורת המקומית. היוצר: "ההתעניינות, גם כשלוותה בציניות, היתה יוצאת דופן"

  סרטו הדוקומנטרי של כתב השטחים של ערוץ 10, שלומי אלדר, "חיים יקרים", ייצא היום (ד') להקרנות מסחריות ברחבי צרפת. הסרט, שהיה ברשימה הקצרה של המועמדים לאוסקר, נרכש להפצה ויוקרן בשבועות הקרובים ב-30 בתי קולנוע ברחבי צרפת, ארבעה מהם בפריז. מדובר במספר מרשים במיוחד ובין הגבוהים שידע סרט ישראלי תיעודי בעבר.


  ראיידה אבו מוסטפה. הוגדרה כגיבורה האמיתית של הסרט

   

  בשבוע האחרון זכה סרטו של אלדר לרוח גבית יוצאת דופן בתקשורת הצרפתית שכיסתה את יציאתו לאקרנים בהרחבה, עם אזכורים בכל העיתונים המרכזיים בהם "לה מונד", "לה פיגארו" ו"הליברסיון". בעוד שחלק מהעיתונים התייחסו בציניות מסוימת לדרמה המתרחשת בסרט של אלדר (שעוקב אחרי מוחמד אבו מוסטפה בן ה-4, ילד פלסטיני שסובל מפגיעה קשה במערכת החיסונית ומטופל בבית חולים ישראלי), רובם ככולם נגעו במקביל באפקטיביות שלו.

   

  בעיתון "ליברסיון" נכתב בין היתר: "למרות כל ההסתייגויות שניתן לייצר בנוגע לסרט, ובעיקר כלפי האפילוג שואב הדמעות בו מוביל הכתב את האם והילד לביקור בירושלים, מעשה של למשוך עוד טיפה בנימי הרגש, צריך להודות שיעילותו היא בהבאת תחושת אין האונות למסך".

  במגזין "Le Point" נכתב בין היתר: "איך לספר את סיפורו של ילד-בועה פלסטיני שמטופל בבית חולים ישראלים בלי פאתוס ובלי מטען סימבולי מוגזם? את זה למרות המהמורות והמוקשים האדירים מצליח הסרט לעשות. אלדר, שביים את הסרט בחומרה, מבלי לוותר על סגנון הרפורטאז'ה, שומר על סובייקטיביות ועל מחויבותו לסיפור. בהצגת דמותה המורכבת של האם הוא שובר את כל הקלישאות".

   

  אלדר, שחזר לישראל אחרי סדרת הקרנות טרום בכורה בצרפת, אומר: "קבלת הפנים לה זכה הסרט בצרפת הפתיעה אותי מאד. חשבתי שהאנטי הכללי כלפי ישראל, יבוא לידי ביטוי גם במפגשים מול התקשורת, אבל ההתעניינות, גם כשהיא לוותה בציניות בתחילה, היתה בהחלט יוצאת דופן". "חיים יקרים" ישודר בישראל ב-11 באפריל על מסך ערוץ 2. הסרט נרכש לשידור גם ברשת הכבלים האמריקנית HBO שם ישודר ב-5 במאי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אלדר. הופתע לטובה
  צילום: ענת מוסברג
  לאתר ההטבות
  מומלצים