שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

פצוע בפיגוע: "היה פיצוץ חזק, האוזניים מצלצלות"

למרות שנפגע, מיד לאחד הפיגוע החל יאיר זימרמן לעזור ליתר הפצועים. ממיטתו בבית החולים שיחזר: "ברגע הפיצוץ היה עשן וריח שרוף של כדוריות"

לאחר תקופה ארוכה של שקט, הפיגוע שהתרחש בצהריים (יום ד') החזיר לבירה את מחזה הטרור: "ברגע הפיצוץ היה עשן וריח שרוף של כדוריות". כך סיפר יאיר זימרמן, אחד מבין עשרות הפצועים בפיגוע, בו נהרגה אשה.

 

סמוך לשעה 15:00 החריד פיצוץ עז את אזור הכניסה לירושלים. מחקירה ראשונית עולה כי מדובר במטען שהוחבא בתיק סמוך לטלפון ציבורי - ליד תחנת האוטובוס. לאחר הפיצוץ, פונה זימרמן, בן 29, לבית החולים שערי צדק יחד עם עוד 12 בני אדם ושם התאשפז לצורך בדיקות. בשיחה עם כתבים ממיטתו שיחזר את רגעי האימה: "הייתי בקו 75, האוטובוס עצר בתחנה והיה פיצוץ מאוד חזק, אמרתי לנהג שייסע קצת קדימה, הוא פתח את הדלתות והיה שם משהו שהתפוצץ".

 

זימרמן, מתנדב וכונן מד"א, סיפר שמייד התקשר לחבריו והזעיק אותם לזירה. בינתיים למרות שנפגע, החל לטפל בשאר הפצועים: "היה אחד שאי אפשר היה לטפל בו שם ועוד שניים במצב קשה".

 

לדבריו, "היו שני אוטובוסים, אחד שהייתי עליו, קו 75 שהוא בא ראשון ועצר בתחנה וקו 74 היה מולו. מול הדלת הקדמית הייתה פיצוציה. ברגע הפיצוץ היה עשן וריח שרוף של כדוריות, רוב הנפגעים היו בתחנת אוטובוס, אני מרגיש את האוזניים שלי מצלצלות".


יאיר זימרמן בבית החולים. "האוזניים מצלצלות" (צילום: נועם מושקוביץ')

 

הפיגוע התרחש סמוך לשעה 15:00בתחנה ליד אוטובוס בקו 74 מול בנייני האומה. במד"א הכריזו על אירוע רב נפגעים ומסרו כי 39 בני אדם נפצעו, בהם אשה באורח אנוש. אולם לאחר זמן קצר היא מתה

מפצעיה.

 

מחקירה ראשונית עולה, כי מדובר במטען שהוטמן בתיק שהונח ליד טלפון ציבורי, ליד תחנת האוטובוס. המשטרה סגרה את הכבישים באזור ופתחה בחיפושים אחר מטענים נוספים.

 

שלמה שטיינר, העובד בתחנה המרכזית בירושלים, היה עד לפיגוע. בשיחה עם ynet הוא סיפר: "שמעתי פיצוץ חזק. הסתכלתי דרך החלון וראיתי עשן מיתמר ובחור ישיבה שרץ כשרגליו בוערות. אנשים ניסו לסייע לו לכבות את הרגליים. ראיתי אנשים שוכבים שם ואז החלו זורמים כוחות הצלה, תוך כמה דקות הם היו במקום. פינו נפגעים ויצוא מן המקום. זה היה אירוע מאוד מפחיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים