שתף קטע נבחר

מבקר המדינה יבחן תלונות על נסיעות נתניהו

בעקבות פרסום רשימת מסעות הזוג נתניהו מתקופתו כשר אוצר וח"כ - על חשבון אילי הון וארגונים עם אינטרסים - התקבלו כמה תלונות אצל המבקר - שיפתח בבחינה ראשונית

אחרי התלונה במשטרה ייתכן שגם מבקר המדינה יבדוק את פרשת טיסות נתניהו: השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס יבחן בחינה ראשונית כמה תלונות שהתקבלו בלשכתו, בעקבות תחקיר ערוץ 10 על נסיעותיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ורעייתו שרה. אותן נסיעות היו על חשבון אילי הון וארגונים עם אינטרסים.

 

תחקיר התוכנית "המקור" בערוץ 10 חשף את יומן הטיסות של נתניהו ומשפחתו בין שתי כהונותיו בראשות הממשלה - עשרות מסעות שתוקצבו במקרים רבים על ידי תורמים יהודים שמעוניינים בקרבתו של מי שהיה שר אוצר, חבר כנסת ומועמד לשוב להנהיג את המדינה.

 

בעקבות התחקיר, הגיעו למבקר המדינה וליועץ המשפטי לממשלה כמה תלונות בבקשה לפתוח בבדיקות ובחקירה פלילית נגד ראש הממשלה. משרד המבקר ייבחן בחינה ראשונית את העניין ולאחר מכן יחליט המבקר אילו צעדים יש לנקוט והאם לפתוח בבדיקה מקיפה לגבי התנהלות ראש הממשלה בעניין.

 

תלונה גם למשטרה

הבוקר כבר פנתה קדימה ליועץ המשפטי לממשלה, על-מנת שיבדוק את הנושא. היועץ המשפטי של קדימה מבקש לבדוק את "ההיבטים הפליליים, היבטי המיסוי, היבטים אתיים, קבלת טובות הנאה אישיות, ומתחם ניגוד העניינים, המגבשים חשד לכאורה לביצוען של עבירות שונות לאורך זמן רב, באורח שיטתי, בהיקף כספי רחב, תוך שימוש והפעלה של אישים פרטיים, אישי ציבור, גופים פרטיים וגופים ציבוריים והכל תוך הסתרת המידע הנוגע להם".

 

חברת הכנסת אורית זוארץ מקדימה פנתה לנציבות שירות המדינה והתלוננה על כך שראש הממשלה, בנימין נתניהו, ניצל עובד מדינה לצרכים פוליטיים. זאת, בהמשך לראיון שערך הבוקר סמנכ"ל בכיר במשרד ראש הממשלה, רן ישי, ולטענתה "דברר את תגובת נתניהו בעניינו האישי שנחשף אתמול בתחקיר ערוץ 10".

 

אנשי קדימה הגישו קודם לכן עוד שתי תלונות: אחת למבקר המדינה, והשנייה למשטרת מרחב ירקון. ח"כ שלמה מולה, שהתלונן במשטרה: "הדברים שפורסמו חמורים ולכאורה נראה שיש בהם עבירות על חוקי מדינת ישראל. מאחר שמדובר בראש הממשלה, חשוב מאוד שהעננה הזאת תתבהר על ידי המשטרה".

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה לתחקיר בערוץ 10 כי "השאלות לקראת הכתבה ממוחזרות ומלאות השמצות שקריות. הדבר משקף מגמה רבת שנים של הכתב רביב דרוקר לפגוע בשמו של ראש הממשלה ובבני משפחתו. אינכם מהססים להוציא

 דיבה על מר נתניהו שמאות פעמים הגן במסירות ובנחישות על מדינת ישראל בפורומים ברחבי העולם, פעמים רבות בהתנדבות כאזרח פרטי, וכן גייס תרומות למען עשרות גופים ועמותות הפועלים למען אזרחי ישראל.

 

"עובדה היא שאחר חודשים רבים של נבירה מיקרוסקופית במאות קבלות ובדיקת נסיעותיו ב- 12 השנים האחרונות, התברר שלא נפל כל פגם בהתנהלותו של ראש הממשלה ובני משפחתו. עד נובמבר 2002 היה מר נתניהו אזרח פרטי ויכול היה לעשות כרצונו. מעולם לא נתן טובת הנאה כלשהיא כאיש ציבור למישהו מידידיו. כמו כן מעולם לא שילם שום גוף חיצוני עבור טיסות ילדיו של מר נתניהו בעת שכיהן בתפקיד ציבורי כלשהו".

 

בליכוד הגיבו. "מגוחך שדווקא קדימה, שהמציאה את המושג מימון כפול, מבקרת את ראש הממשלה על התנהלותו", נמסר ממפלגת השלטון. "להבדיל מקדימה, שם חברים רבים בעלי תיקים במשטרה, כגון אולמרט, הנגבי, הירשזון, לחיאני, גלעד ועומרי שרון - נתניהו, לאחר עשרות שנים של פעילות ציבורית נקי מכל רבב. כרגע השאלה היחידה היא מי ינהל את הבדיקה שביקשה קדימה, בזמן שמנכ"ל מפלגת קדימה נחקר בעצמו בימים אלו במשטרה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנימין ושרה נתניהו במטוס. ארכיון
צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
מומלצים