שתף קטע נבחר

טל מור העיד - ושוב בכה: "פחדתי על הרישיון"

בעדותו בביהמ"ש הודה הנהג שדרס למוות את שניאור חשין, כי שתה לפני שנהג. מור סיפר כי שבוע לפני התאונה הקטלנית, הוא עישן סמים בנהיגה ונתפס על-ידי שוטר. על עזיבת זירת התאונה אמר: "פחדתי שישללו לי את הרישיון"

האם יד קשה יותר של המשטרה היתה יכולה למנוע את התאונה הקטלנית, בה נהרג שניאור חשין ביוני אשתקד? טל מור, הנהג שהואשם בהריגתו של רוכב האופניים, אמר היום (ג') בעדותו בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה כי שבוע לפני התאונה הקטלנית הוא נעצר על-ידי שוטר תנועה, לאחר שעישן חשיש לפני שנהג. לדבריו, הוא הודה שנהג בהשפעת סמים, אך בתחנת המשטרה השיבו לו את הרישיון. חבריו של חשין, שהיו באולם, אמרו: "זו הייתה הטעות".

 

טל מור הואשם כי היה בגילופין כאשר דרס למוות את חשין, בנו של שופט בית המשפט העליון בדימוס מישאל חשין, ב-18 ביוני 2010 לפנות בוקר, ונמלט מהמקום. לאחר התאונה הגיע לביתו בכפר ברוך וכיסה את שמשת רכבו המנופצת בבד. בהמשך התקשר לסוכן הביטוח שלו "והודיע לו כי החליק עם הרכב ופגע בעץ". הוא הואשם גם בהפקרה אחרי פגיעה, נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים וסמים, החזקת סם מסוכן, שיבוש מהלכי משפט, נהיגה ללא רשיון בתוקף ונהיגה ללא ביטוח.

 

לדבריו, נאמר לו שהוא יכול להמשיך עם הרשיון האמריקני שברשותו, כיוון שרשיונו הישראלי נשלל בשל חוב בעקבות דו"חות. "היו פעמים מועטות שעישנתי חשיש. היו פעמים שהייתי צריך לנסוע לאחר מכן עם האוטו של אמא שלי. לא אהבתי את הצורה הזו שאני, מתנהל ורציתי לשנות את ההרגלים שלי", הוא אמר.

 

על השעות שלפני התאונה, הוא סיפר כי נסע לבקר את סבו וסבתו. "הלכתי עם רעות, חברה לשעבר של חבר שלי, לפאב האילקה. בפאב הזה שתיתי בירה מהחבית, שוט של עראק אניס וזהו, לאחר מכן הלכנו לפאב שנקרא הטירה, היינו שם ממש מעט זמן. שתיתי שם שוט של עראק אניס ובקבוק גולדסטאר". מור הוסיף שלאחר מכן הידידה הזמינה אותו לבאר בדיזינגוף. הוא הכחיש שעישן סמים באותו ערב ואמר כי הידידה נעלמה לו במהלך הבילוי.


מור עם עורכת דינו בבית המשפט (צילום: ירון ברנר)

  

בנוסף דיבר מור על המפגש הקודם שלו עם המשטרה, כשהוחזר לו הרשיון. "אני זוכר את היום שעצרה אותי המשטרה, שבוע לפני. פחדתי מהתיק במשטרה וביקשתי מהשוטר שיתחשב בי. מאוד פחדתי מעניין אכיפת החוק".

 

"אחרי התאונה עישן מריחואנה"

במהלך עדותו פרץ מור בבכי. הוא הסביר מדוע המשיך בנסיעה, לאחר שפגע בחשין. "האוטו חטף מכה קשה. פחדתי שישללו לי את הרישיון. המשכתי צפונה, לכיוון כביש 6. נכנסתי לכביש העפר שמוביל לקיצור דרך לביתי. אילו היה לי שמץ של מושג שאדם

 נפגע בתאונה, הייתי עוצר מיד", הוא מירר בבכי. "לא היה לי שמץ של מושג. למרות שהייתי צריך לעצור בלי שום קשר. לא ראיתי אותו... סליחה. סליחה. ניסיתי לשחזר מה קרה. איך יכול להיות שאני לא זוכר".

 

אחרי התאונה, הודה מור כי השתמש שוב בסמים. "הוצאתי לי סיגריה רגילה. היתה לי חתיכת מריחואנה, ששמרתי אותה, ועישנתי תוך כדי. אני לא הרגשתי את ההשפעה. הייתי מרוסק באותו זמן. בחקירה הראשונה אפילו לא ציינתי את זה, כי באמת הרגשות שלי באותו זמן היו במקום אחר" . הוא חזר ואמר כי נודע לו על מה שקרה בתאונה באינטרנט.

 

בחקירה הנגדית עימת התובע עו"ד אביב שרון את טענתו של מור כי הוא שותה לעיתים רחוקות וגם בנושא השימוש בסמים. התובע גם הציג ראיות לכך. "אני מצפה לתשובות אמיתיות וראויות", אמר השופט זכריה כספי למור במהלך עדותו כשנשאל על נושא של שימוש בעבר בסמים. "אתה לא עונה לעניין", הוסיף השופט. מור השיב: "הרשתי לעצמי בחקירות להתחמק מזה, כי פחדתי ליפול על סמים ועשיתי את זה כדי לקבל איזשהיא אמפתיה". הוא טען כי בשבוע שלפני התאונה לא השתמש בסמים. 

 

מור חזר למרר בבכי ואמר: "אני משתתף בצער המשפחה , אני לא יכול לתאר את הסבל שהם עוברים והכי קשה לי שאני גרמתי לסבל הזה. אני אקבל כל מה שבית משפט יגיד, אבל אני רוצה שזה יהיה האמת. הלוואי ויכולתי לזכור מה היה ולשפוך אור על מה שקרה, אבל אני לא יכול".

 

בדיון נכחו גם כמה מחבריו של חשין. עמית לוי, אחד החברים, אמר בהפסקה בדיון: "אין לי אמפתיה למי שברח ושיקר. סליחה תמיד אומרים". דרור גליס, חבר נוסף, אמר: "הבחור שבוכה שם מתהלך זחוח ומשועשע. הוא צריך להבין שיש פה עוד צד שנפגע ובוכה כל הזמן. רצינו להזכיר שאנחנו בוכים מדי יום, כל יום, על חבר שלנו ובן משפחה שלנו. הוא היה כל כך שיכור ומסומם, שברור שהוא לא ידע כלום והוא לא זוכר כלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טל מור. מעיד לראשונה
צילום: ירון ברנר
מומלצים