שתף קטע נבחר

לידיעת הקונות: פרוות ארנבונים בנעלי רשת H&O

בדיקת ynet והקואליציה הבינ"ל נגד פרוות מגלה: מגפי נשים הנמכרים ברשת האופנה עם פרווה המוגדרת כסינתטית, מכילים למעשה פרוות ארנבונים. מעבדות בבריטניה קבעו כי מדובר בפרווה אמיתית. ברשת טוענים כי הנעליים היו אמורות להכיל פרווה מלאכותית וכי "הספק שינה על דעת עצמו לפרוות בע"ח מבלי ליידע אותנו"

איזו פרווה מסתתרת במגפי חורף הנמכרות ברשת האופנה "H&O"? בדיקת ynet והקואליציה הבינ"ל נגד פרוות חושפת כי בחלק מדגמי המגפיים, המיוצרים בסין ונמכרים ברשת האופנה בישראל, ישנה פרוות שמקורה בפרוות ארנבונים, למרות שתוויות הסימון מצהירות כי מדובר בפרווה סינתטית.

 

בעקבות פניות של צרכנים ל-ynet ולקואליציה על כך שישנו חשד כי נעליים של מותג "NICOLETA" ברשת האופנה מכילות פרוות חיות, נרכש זוג לבדיקה בעלות של כ-400 שקלים. דגימת פרווה נשלחה לבדיקה במעבדת ארגון למען זכויות בעלי חיים, "Respect for Animals" בנוטיגהם בבריטניה, שאישרה את החשד הראשוני.

 


בתוית הסימון מצויין כי זו פרווה סינתטית (צילום: הקואליציה הבינ"ל נגד פרוות)

 

בדיקת מעבדה בבריטניה קבעה: פרוות ארנבון

כדי לאמת את החשד, ביצע פרופ' סטפאן האריס, מבית הספר למדעי הביולוגיה באוניברסיטת בריסטול, בדיקה נוספת. "ערכתי בדיקה לדגימת הפרווה שנשלחה אלי מתוך הבנה כי צויין כי מדובר בפרווה סינתטית", כתב האריס בדו"ח שהגיע לידי ל-ynet וקבע לאחר בדיקה הפרווה והרכבה כי "זו פרווה אמיתית". לדבריו, מדובר ב"פרווה אופיינית לפרוות יונקים. הגוון, המרקם ומרכיבי השיערות, מצביעים על כך כי מדובר בפרוות ארנבון", ציין. "זו פרווה אמיתית, לא סינטטית וככל הנראה של ארנבון מבויית".

 

בקואליציה הבינ"ל נגד פרוות טוענים כי תעשיית הפרוות בחו"ל בה נשחטים מאות מיליוני ארנבונים, חלקם למטרות מאכל, המוחזקים בתנאים קשים ובצפיפות רבה. "זהו ענף תעשייתי המגלגל רווחי עתק על חשבון רווחת וחיי בעלי החיים, בהם נעשה שימוש למוצרי אופנה, ביגוד, לבוש וצעצועים", טוענת ג'יין הלוי, יו"ר הקואליציה.

 

בקואליציה דורשים מהרשת לציין בפני הצרכנים כי המוצר שנמכר מכיל פרוות חיות ולא להטעותם.

 

מרשת H&O נמסר בתגובה לפניית ynet כי "הדוגמה שהזמנו ונשלחה אלינו לאישור ראשוני, הייתה על בסיס פרווה סינתטית וכך אושר לספק לייצור. מסתבר שהספק שינה על דעת עצמו את ההזמנה לפרווה מבעלי חיים מבלי ליידע אותנו. אנו מתכוונים לטפל בנושא בדחיפות וברצינות בנושא מול הספק. לאור הנ"ל, אין בכוונתנו לעבוד מול הספק הזה בעתיד". 

 

ברשת סירבו לציין באם ימשיכו למכור את המותג המדובר או להורידו מהמדפים בסניפים ברחבי הארץ, או יציינו כי הוא מכיל פרווה של ארנבונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארנבונים בנעליים.
צילום: דלית שחם
המגפיים שנבדקו והכילו פרוות ארנבונים
צילום: הקואליציה הבינ"ל נגד פרוות
מומלצים