שתף קטע נבחר

"לקבל את גולדסטון כיהודי שחוזר בתשובה"

חברי קונגרס אמריקנים וארגונים יהודיים בארצות הברית קוראים לביטול הדו"ח באו"ם. פרופ' אלן דרשוביץ, שנאבק בגולדסטון, בראיון מיוחד: "המאמר הזה חייב להסיר כל אפשרות לחקירה בינלאומית נגד ישראל, שלא צריכה להיות בהגנה"

מעז יצא מתוק? בעקבות המאמר בו הביע השופט ריצ'רד גולדסטון חרטה על הדו"ח שהאשים את ישראל בפשעי מלחמה במהלך מבצע "עופרת יצוקה", החלו חברי קונגרס אמריקנים וארגונים יהודיים בארצות הברית לדרוש מהאו"ם לבטל את דו"ח גולדסטון. במקביל, פרופסור אלן דרשוביץ, שנאבק בתקשורת העולמית נגד הדו"ח, אמר אמש (שבת) בראיון ל-ynet כי "זוהי התחלה טובה" וקרא לקבל את השופט גולדסטון בזרועות פתוחות כ"יהודי שחוזר בתשובה".

 

 

חבר בית הנבחרים האמריקני, טד דויטש מפלורידה, פרסם הצהרה לפיה "על פי הודאתו של גולדסטון, הדו"ח של הוועדה שלו פגום עמוקות. גולדסטון גם מכיר בכך שבמועצת זכויות האדם של האו"ם ישנה דעה קדומה נגד ישראל.

 זה חייב לגרום לביטול מיידי של הדו"ח המקורי". כמו כן, הארגון הוותיק "הוועד היהודי האמריקני", פרסם קריאה לשופט גולדסטון "לתקן את הדו"ח המביש בנושא ישראל".

 

המשפטן היהודי-אמריקני פרופסור אלן דרשוביץ, שנאבק בגולדסטון בתקשורת העולמית, הגיב בשמחה למאמר של השופט גולדסטון ואמר בראיון מיוחד מדרום אפריקה, שאינו מעוניין "לסגור חשבון" עם גולדסטון ועם נזקי הדו"ח שלו. "יהודים תמיד צריכים לקבל את מה שחוזר בתשובה וזה כנראה מה שקרה כאן".

 

לאחר קריאת המאמר של גולדסטון, אמר דרשוביץ כי "זוהי התחלה טובה. המאמר הזה חייב להסיר מעל הפרק כל אפשרות של פתיחת חקירה נגד ישראל על ידי בית המשפט הבינלאומי. זה חייב לסיים את החקירה מיד, כי היא, שהוא איננו עומד יותר מאחורי ההאשמות הקשות ביותר שבדו"ח, לפיהן ממשלת ישראל ביצעה עבירות במכוון".

 

"אין בסיס לתביעה נגד ישראל"

דרשוביץ הוסיף כי "גולדסטון הבהיר שישראל לפחות מילאה את מחוייבותה לבצע חקירה עצמאית. חמאס לא עשה כן. הדבר החשוב הוא שאין אפשרות עכשיו שבית המשפט הבינלאומי יוכל לפתוח בחקירה אמינה בהתבסס על דו"ח גולדסטון. זה משך את השטיח מתחת לכל ניסיון להשתמש בדו"ח כבסיס לתביעה בינלאומית נגד ישראל".

 

"ישראל נהגה נכון במהלך המלחמה ובחקירתה. ישראל לא צריכה להיות בהגנה. גולדסטון האשים את ישראל בהאשמה כוזבת ואפילו המחבר הראשי עצמו אומר עכשיו שהוא לא היה מגיע שוב לאותן המסקנות", הדגיש דרשוביץ. "ישראל תצטרך להחליט איך להתמודד עם זה".

 

אלן דרשוביץ הסביר כי מתפרסמים בתקשורת העולמית מאמרים רבים ואף ספרים הנתלים בדו"ח גולדסטון כבסיס להאשמות נגד ישראל. דבריו של גולדסטון עצמו, מהווים לדבריו מהלומה קשה למשמיצי ישראל. "זה מדבר בעד עצמו. זהו צעד חשוב מאוד ומכל נקודת מבט זוהי התפתחות טובה לישראל ולחוק הבינלאומי. צריך לחזור לנקודה שבה יתייחסו לכל מדינה בצורה שווה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גולדסטון. "לקבלו כחוזר בתשובה"
צילום: AFP
פרופסור דרשוביץ. "ישראל לא צריכה להיות בהגנה"
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים