שתף קטע נבחר

100 עובדי אינטרנט רימון התאגדו: 'פגעו בתנאים'

העובדים דורשים מהנהלת החברה לחתום איתם על הסכם קיבוצי וטוענים שלאחר רכישת החברה בידי נטוויז'ן לפני כשנה וחצי - נפגעו תנאיהם. יו"ר הוועד: מתנכלים לי. המנכ"ל: התנאים דווקא שופרו - יו"ר הוועד התנהג באופן לא תקין

 

עובדי חברת אינטרנט רימון מקבוצת נטוויז'ן התאגדו במסגרת ההסתדרות - כך נודע ל-ynet. העובדים דורשים מהנהלת החברה לחתום אתם על הסכם קיבוצי, שיסדיר את המשמרות והבונוסים שהם מקבלים על מכירותיהם, אך טוענים כי ההנהלה מסרבת לדבר אתם.

 

 

אינטרנט רימון, ספקית אינטרנט המתמחה באספקת אינטרנט מסונן ושירותי סינון אתרים, נרכשה בידי נטוויז'ן לפני כשנה וחצי. לפני כחצי שנה, בעקבות הרכישה והגידול במכירות החברה ובמספר העובדים, עבר מוקד החברה בגבעת שמואל ממשרדים קטנים וישנים למשרדים גדולים וחדשים.

 

"הורידו את זמן ההפסקות מהשכר" 

"אחרי הרכישה והמעבר התחילו להרע את תנאי העבודה שלנו", טוען יו"ר הוועד שהוקם בחברה, עמיתי טאוב. "התחילו להוריד את זמן ההפסקות משכרנו. זה חוקי אבל זה לא היה מקובל לפני כן ולא מקובל עלינו. לוח המשמרות נעשה פחות ופחות גמיש, וזה מפריע מאוד לחברה שרוב העובדים שלה הם סטודנטים. אחר כך החלו לשנות את שיטת חישוב הבונוסים, לרעתנו".

 

"כולם נעשו ממורמרים ודיברו על כך שצריך להקים ועד, אבל לא עשו כלום. ואז, בתחילת פברואר, יצאתי לחופשה, וכשחזרתי גיליתי שאחד החברים שלי לעבודה התחיל להחתים את כולם על טפסי הצטרפות להסתדרות. לקחתי את העניינים לידיים ותוך שלושה ימים החתמנו יותר משני שליש מהעובדים".

 

מהרגע שטאוב (23) הקים את הוועד, הוא טוען, החלו התנכלויות מצד ההנהלה. "פתאום 'נזכרו' שלקחתי חופשת מחלה לא מאושרת בזמן חופשת הלימודים,

 

"החליטו שבכלל לא הייתי חולה והעמידו אותי לדין משמעתי. אני עובד שם כבר יותר משנתיים ומעולם לא באו אלי בטענות לפני כן, פתאום כל הזמן מדברים על זה שאני בעייתי. קיצצו לי ולחברי הוועד האחרים את המשמרות והבונוסים. עושים את המוות. ובינתיים, הם גם לא מכירים בקיומנו ולא מוכנים לנהל אתנו שום משא ומתן".

 

המנכ"ל: התנאים דווקא השתפרו

מנכ"ל החברה, קובי הקר, רואה את הדברים אחרת. "לגופן של טענות העובדים, התנאים שלהם בשנה האחרונה השתפרו פלאים, השכר עלה, המשמרות נעשו דווקא גמישות יותר, וכמה דברים שנעשה בהם סדר, כמו הבונוסים על מכירות וזמן המשמרות, נעשו על פי חוק", אומר הקר ל-ynet. "לגבי הקמת הוועד: אין לי שום דבר וחצי דבר נגד ועד עובדים ואני מוכן לדבר עם הוועד בכל עת ועל כל דבר. לא נעשה שום דבר שפגע באף אחד מחברי הוועד. הטענות האישיות של טאוב קשורות לדברים לא תקינים שהוא עשה ולא קשורות כלל וכלל לפעילותו כיו"ר ועד".   

 

המידע הראשוני הגיע באמצעות האימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים