שתף קטע נבחר

לא יהיה נציב השב"ס: גביזון משך העתירה לבג"ץ

בהמלצת שופטות העליון, בחר המועמד שמינויו בוטל למשוך את עתירתו. לפני כן, אמרה ביניש: "חבל שנצטרך לאשר ההחלטה, כל העניין נלעס". פרקליטו של גביזון האשים: "תת-תרבות של מינויים". פרנקו יהיה הנציב הבא של שירות בתי הסוהר

המאבק המשפטי הסתיים, גונדר אלי גביזון כבר לא יהיה נציב שירות בתי הסוהר. המועמד שמינויו לתפקיד ראש השב"ס בוטל, לאחר שהתגלו "סימני שאלה" בנוגע לאמינותו, משך היום (ד') את עתירתו לבג"ץ - וסלל בכך את דרכו של אהרון פרנקו לתפקיד הנציב הבא.

 

 

גביזון משך את העתירה, בעקבות המלצת שופטות בית המשפט העליון, שדנו בבקשתו. "לא קיימת עילה שבדין לפסילתו של גביזון מלשמש כנציב שירות בתי הסוהר, אלא מדובר בהפסקת הליכי המינוי בהתאם לשיקול דעת כדין של השר לביטחון פנים", מסר פרקליטו של גביזון, עו"ד בועז בן צור, את ההודעה ששותפה לה גם הפרקליטות, ואותה אישר בית המשפט.

 

נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש הציעה לפני כן לגביזון ופרקליטו לחזור בו מהעתירה: "חבל שנצטרך לאשר את ההחלטה, כל העניין נלעס מבחינת האיש". השופטת אסתר חיות הזכירה כי השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', שביקש למנות תחילה את גביזון לתפקיד, חזר בו לאחר חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה ובדיקת הפוליגרף שעבר: "לפעמים צריך לדעת למשוך עתירות ברגע הנכון".

 

במהלך הדיון טען עו"ד בן צור כי שמו של גביזון הוכתם וטען כי הוא נקלע להליך מינוי פגום מהיסוד: "מדובר בתת תרבות של מינויים, בדיקת פוליגרף בניגוד לכללים ומכתבים אנונימיים. הפגיעה היא לא רק אישית, אלא גם מוסדית".


גביזון המאוכזב, היום בבית המשפט העליון (צילום: נועם מושקוביץ)

  

גביזון: "כבודי הושב, אמשיך לשרת בשב"ס"

נציגת המדינה, עו"ד דנה בריסקמן, הגיבה: "שר לא חייב למנות אדם שיש לגביו קשיים משפטיים. הוא בהחלט היה מעוניין במינוי, אולם כל השתלשלות העניינים הביאה אותו למסקנה שהוא לא רוצה למנות את גביזון לתפקיד. התקווה הייתה שגביזון ייצא דובר אמת בפוליגרף. החלטת השר להפסיק את ההליך באמצע היתה ההחלטה הכי סבירה והכי ראויה".

 

לאחר הודעת הצדדים לבית המשפט, ולאחר שביניש אישרה את הנוסח, אמר גביזון לכלי התקשורת: "תרשו לי להודות קודם לכל קציני וסוהרי שב"ס שעמדו מאחורי. מבחינתי, ברגע שזו הייתה החלטת בית משפט שאני לא פסול מלכהן כנציב שב"ס, אני מרגיש שניקו אותי ציבורית. כבודי הוחזר היום. אני לא מאוכזב מהשר, זוהי החלטתו ואני מכבד אותה". גביזון איחל גם בהצלחה לנציב הבא: "פרנקו הוא ידיד קרוב שלי, אשמח לסייע לו. אני מתכוון להמשיך ולשרת בשב"ס".

 

גביזון, גונדר מחוז דרום בתפקידו הנוכחי, היה אמור להיות איש שב"ס הראשון שימונה לתפקיד מתוך הארגון, אך לאחר בדיקת הפוליגרף, בה נמצא דובר שקר בשתי שאלות, ביחד עם גל של מכתבים אנונימיים שהגיע לשר אהרונוביץ' ובהם טענות קשות נגד התנהלותו של בכיר שב"ס, וחוות הדעת של היועץ המשפטי - בוטל המינוי. בעקבות זאת בחר אהרונוביץ' למנות את מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב אהרון פרנקו, במקומו של הנציב הנוכחי, בני קניאק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גביזון. "פגיעה אישית ומוסדית"
צילום: נועם מושקוביץ
ביניש. העניין נלעס
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים