שתף קטע נבחר

צילום: צפריר אביוב

מתאם הפעולות בשטחים: עזה בצמיחה כלכלית

בשיחה עם ynet הדגיש אלוף איתן דנגוט כי חמאס מוסיף להשתמש באוכלוסייה כמגן אנושי לצורך שיגורי רקטות. "הם הנחו את התלמידים להמשיך ללכת לבית ספר"

על רקע המשך ירי הרקטות ותקיפות צה"ל ברצועת כתגובה, במערכת הביטחון מרכזים מאמצים בתחום ההומניטרי. "אנחנו מחויבים ליצור הבדלה בין האוכלוסייה לגורמי הטרור", הדגיש מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף איתן דנגוט, בשיחה עם ynet.

 

אש בדרום - כותרות אחרונות ב-ynet

 

לדבריו, "למרות ההסלמה הביטחונית, ידענו להימנע ככל שניתן מפגיעה באוכלוסיה האזרחית ברצועת עזה, המשכנו כמעט לאורך הדרך להפעיל את המעברים להכנסת ציוד וסחורות, גם כאשר אלה היו תחת מתקפה".

 

האלוף דנגוט הוסיף כי חמאס ממשיך לעשות שימוש באוכלוסיה הפלסטינית כמגן אנושי, בעיקר לצורך ירי הרקטות לטווח בינוני. "הם יודעים היטב שאנחנו לא נפגע במוסדות ציבוריים ואפילו הנחו את התלמידים להמשיך ולהגיע לבתי הספר", אמר, "כמה שזה ציני שבעוד ילדיהם לומדים, הם לא בוחלים לבצע ירי לעומק שטח ישראל".

 

בינתיים, באתר האינטרנט שלו, נטל חמאס אחריות לירי לעבר כרם שלום וגם כינה את המקום "מוצב" ולא מעבר לסחר כלכלי. בתגובה אמרו במערכת הביטחון כי בכך מצהיר חמאס שאחת ממטרותיו היא פגיעה בהעברת הסחורות. "יש כאן לא רק ניסיון לפגוע באוכלוסיה הפלסטינית בעזה, אלא גם ניסיון נוסף ליצירת דה-לגיטימציה לישראל על-ידי כך שאם ייסגר המעבר, יוכלו לטעון למשבר הומניטרי ולהפעיל לחץ על ישראל למניעת הסגר", הסביר גורם ביטחוני. בהקשר זה ציין האלוף דנגוט כי "המצב בעזה כיום הוא טוב, אין מחסור בשום אמצעי, אלא רק צמיחה בהיבטים כלכלים רבים, כל זה פועל יוצא של פעילות אינטנסיבית לרווחת האוכלוסייה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דנגוט. "מחויבים ליצור הבדלה"
צילום: בן קלמר
מומלצים