שתף קטע נבחר

ליברמן לא מתפטר: "אין לי סיבה לדאגה"

על רקע הודעת היועץ המשפטי, לפיה הוא שוקל להעמיד את שר החוץ לדין פלילי על הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים והטרדת עד, אמר שר החוץ: "אחרי 15 שנה תינתן לי סוף סוף ההזדמנות להוכיח שנהגתי לפי החוק. אצלי מילה זו מילה"

ועידה בצל כתב האישום. שר החוץ אביגדור ליברמן, הגיב הערב (יום ד') לראשונה על הודעת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לפיה הוא שוקל להעמידו לדין פלילי בגין עבירות של הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים והטרדת עד. "תמיד פעלתי לפי החוק, ואין לי סיבה לדאגה", אמר ליברמן בוועידה השלישית של מפלגת "ישראל ביתנו".

 

בנאומו בוועידה בבנייני האומה בירושלים הוסיף שר החוץ: "אחרי 15 שנה תינתן לי סוף-סוף ההזדמנות להוכיח שתמיד נהגתי לפי החוק, אצלי מילה זו מילה".

 

ליברמן התייחס בנאומו גם לנושאים מדיניים ופוליטיים. על רקע כוונת הפלסטינים לכנס דיון בעצרת הכללית של האו"ם בספטמבר, כדי להביא להכרה במדינה פלסטינית, הוא אמר כי על הישראלים לעשות חשבון נפש, "ללא קשר לקואליציה ולאופוזיציה". "שלוש המפלגות הגדולות - ישראל ביתנו, ליכוד וקדימה, או יותר מדויק - ראשי שלוש המפלגות הגדולות, חייבים להתיישב סביב שולחן אחד, ולא לדבר על הקמת קואליציה חדשה, ואפילו לא על ממשלת אחדות, אלא על הצעה להסדר קבע".

 

הוא אמר כי אם הם יצליחו להסכים ביניהם על פרטי הצעה, הצעה כזו תזכה לתמיכת לפחות 80% מאזרחי מדינת ישראל ויהודי התפוצות. "זאת תהיה הפגנת עוצמה פנימית שתשדר לכל העולם שאנחנו נחושים וכל העם מאחורינו. זאת ההצעה ואין בלתה. זה יהיה הרבה יותר חזק מכל החלטה בעצרת האו"ם, ארגון שיש לו היסטוריה ארוכה של גינויים לישראל הנסמכים על משטרים כמו איראן, צפון-קוריאה וזימבבווה".

 

לפני כן, ליברמן פתח את דבריו בוועידה בבדיחות. "ישבתי פה וקיבלתי המון פתקים עם שאלות. השאלה הכי מרכזית הייתה האם הזמנתי את ג'סטין ביבר לוועידה. כתבתי שלא, אני מעדיף את אריק סיני. הוא היה פה בינינו ועזב, לדעתי יש לו הופעה". ליברמן אמר כי הוא נזכר בוועידת היסוד של המפלגה ב-1999. "אני עובר על כל דברי ההבל שנכתבו אז על סיכויינו, לא נתנו לנו סיכוי. אבל אנחנו ידענו שנצליח. הייתה לנו משנה סדורה ונחישות, נכונות להיאבק על דרכנו כנגד כל הסיכויים ולשחות כנגד הזרם".

 

שר החוץ הוסיף: "סוד ההצלחה הוא נאמנות לדרך. מילה זו מילה. גם כאשר התקשורת ביקורתית, לפעמים ביקורתית מדי, בסופו של דבר הציבור בישראל מחפש את הכנות והאמינות, מחפש הנהגה עקבית בדרכה, שניתן לסמוך עליה". ליברמן, ברמז לכך שישראל ביתנו אינה הולכת לשום מקום, אמר כי המפלגה תביא את ההחלטה על הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לארגוני השמאל להצבעה סופית בתחילת מושב הקיץ הקרוב.


לא צפוי להתפטר. ליברמן הערב (צילום: אוהד צויגנברג)

 

ליברמן דיבר על פועלה של המפלגה מאז הבחירות האחרונות, והזכיר את חוק האזרחות. הוא דיבר גם על החרטה החלקית שהביע השופט ריצ'רד גולדסטון, בשל הדו"ח שכתב נגד ישראל על אירועי "עופרת יצוקה". "היום הייתי מצפה מאותם אנשים שהוציאו דיבתה של ישראל בעולם לעשות חשבון נפש ולהתנצל. אני מדבר על אחת כמו נעמי חזן, ואני מדבר על ארגונים כמו 'בצלם', 'יש גבול', 'עדאללה' ואחרים".

 

מיסז'ניקוב לליברמן: כולנו מאוחדים סביבך

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, אמר בנאומו בוועידה: "היום גם שרי העולם אומרים 'ליברמן, אנחנו מאמינים לו'. יש כאלה שאומרים את זה בחיוך ערמומי, יש שבצער, אבל ליברמן הוא המנהיג הישראלי היחידי שמאמינים ומקשיבים לו. אפשר לחוש כלפיו דברים שליליים ודברים חיוביים, אבל אי אפשר להישאר אדיש כלפיו. זהו מבחן אמיתי של מנהיגים, ואני חושב שליברמן עומד בו בהצלחה".

 

מיסז'ניקוב הוסיף: "רבים היו רוצים לראות בהתפוררות של הבית שלנו, ולכן הפגיעה המתמשכת ברבים מאיתנו, אבל אנחנו מאוחדים, ומייצגים סיסמה של שלושת המוסקטרים, לפחות החלק הראשון שלה - כולם בעד אחד ואחד בעד כולם. אין מקום ראוי יותר מהאולם הזה, שנאמר שכולנו מאוחדים מאחוריו ומסביבו של ראש הממשלה, ונאמר ליברמן, אנחנו מאמינים לו ואנחנו מאמינים בו".

 

השר עוזי לנדאו אמר ל-ynet: "הפרקליטות במסלול שלה ואנחנו נמשיך בפעילות שלנו. אני לא מוטרד מההתנהלות המשפטית של ליברמן ולא מהתוצאה של ההליך המשפטי הצפוי. יש לי אמון מלא בליברמן". גם ח"כ דוד רותם התייחס להודעת היועץ. "בבית המשפט פועלים לפי ראיות. אז מה אם הפרקליטות אמרה שיש ריח לא טוב? אז אמרה. התקשורת מחפשת את הצהוב. הציבור בחר בליברמן, לא איזה שר. הציבור הוא עדיין הריבון. הציבור לא מאמין שיש בעיה עם ליברמן, לכן בחר בו".

 

ליברמן קיבל את ההחלטה להעמידו לדין, במהלך ועידת מפלגת "ישראל ביתנו", המתקיימת בבנייני האומה בירושלים. ההחלטה התקבלה לאחר שהועברה המלצת פרקליט המדינה, המשנה לפרקליט המדינה (עניינים פליליים) ומנהלת המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה להעמיד את ליברמן לדין בעקבות חוות הדעת שהוכנה בפרשה זו, ולאחר הדיונים שהתקיימו בעקבות הגשתה בהשתתפות צוות נרחב של פרקליטים וגורמים מקצועיים בלשכת היועץ המשפטי לממשלה.

 

ליברמן ואנשי ישראל ביתנו שידרו השבוע עסקים כרגיל. מקורבים לשר החוץ אמרו ל-ynet ביום ראשון כי "ליברמן כבר הבהיר

שאין שום קשר בין העניינים הפוליטיים והקואליציוניים, ובין ענייניו המשפטיים".

 

גורמים בישראל ביתנו סיפרו כי במפלגה לא נערכים לזעזועים. "אם לא תהיה דרמה שאף אחד לא מצפה לה, הכל ימשיך כרגיל", אמרו, "ישראל ביתנו תישאר בממשלה, וליברמן יחכה עם ההתפטרות עד אחרי השימוע (אם יוחלט סופית להעמידו לדין). לכן, לפי שעה במפלגה שקט, ואין היערכות מיוחד או התייעצויות בהולות".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 13/04/2011 18:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר ליברמן
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים