שתף קטע נבחר

חגי הדס פורש מתפקיד השליח לתיק שליט

המתאם המיוחד בעניין הפעולות לשחרורו של החייל החטוף - מסיים את תפקידו לאחר שנה ועשרה חודשים. יו"ר המטה לשחרור שליט: "התפטרותו מוכיחה כי ראש הממשלה נכשל"

עוד שליח מסיים את תפקידו, וגלעד שליט עדיין בשבי חמאס. לאחר שנה ו-10 חודשים, פורש חגי הדס - מתפקידו כמתאם המיוחד בעניין הפעולות לשחרורו של החייל החטוף, גלעד שליט, הנמצא בשבי חמאס ברצועה כמעט חמש שנים. הדיווח על סיום תפקידו של הדס פורסם לראשונה על ידי אמנון אברמוביץ', בערוץ 2.

 

 

נועם שליט, אביו של החייל החטוף, אמר כי ידע על כוונותיו של הדס, אך הוא אינו מתכוון להגיב על הדברים. יו"ר מטה המאבק לשחרור גלעד שליט, שמשון ליבמן, הודה להדס על מאמציו. "כמתאם מטעם ראש הממשלה הוא יכול היה לעשות דברים רק במסגרת המנדט שקיבל", אמר ליבמן. "התפטרותו מוכיחה כי ראש הממשלה נכשל כישלון חרוץ בהתחייבות שנטל על עצמו כביכול, עוד בהיותו באופוזיציה. בהתפטרותו מעביר הדס מסר, כי לא קיבל את הכלים הדרושים להשבתו של גלעד, במחיר האסירים הנדרש, גם לאחר חמש שנים".

 

ליבמן הוסיף, כי "החשש של ראש הממשלה להודות בכישלון משא ומתן עקר מראשיתו, ולומר 'אנחנו חזקים ביכולת לשלם רבים תמורת אחד', הוביל למלל אין סופי שמשאיר את גלעד לגורלו".

 

למרות שגלעד שליט נמצא 1,753 ימים בשבי חמאס, עדיין אין התקדמות במגעים לעסקה. בשבוע שעבר אמר סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו מרזוק, כי

 התיווך הגרמני בעסקת שליט כשל. "המתווך הגרמני נכשל ואין עוד דרך חזרה. הוא לא הצליח להניע את עסקת חילופי השבויים ופריצת דרך בה כבר בלתי אפשרית".

 

הדס, בן 58, שירת שירות מבצעי במוסד בשורה ארוכה של תפקידים, ונחשב לאיש מודיעין ומבצעים מיוחדים מהמעלה הראשונה. בינואר 2006 פרש, אחרי שמילא תפקיד בכיר ביותר. מאז שחרורו הקים מיזם טכנולוגי בתחום האינטרנט. הדס, נשוי ולו שלושה ילדים, מתגורר עם משפחתו במרכז הארץ. הוא החליף אז בתפקידו את עופר  דקל.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפו אחיה ראב"ד, אטילה שומפלבי ורונן מדזיני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חגי הדס. פורש
צילום: משה מילנר לע"מ
מומלצים