שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  הכי מטוקבקות

   המבצעים הפיננסיים: ביטוח נסיעות מהאייפון

   אפליקציה לביטוח נסיעות לחו"ל, כניסה לאתרים חינם בחול המועד והגברת המודעות לרעידות אדמה - המבצעים הפיננסיים של השבוע. סקירה

   חברת הביטוח מגדל משיקה אפליקציית iPhone, ראשונה מסוגה בעברית, המאפשרת רכישת ביטוחי נסיעות לחו"ל הישר מהטלפון הנייד. האפליקציה מאפשרת לנוסעים לחו"ל לבחור את המסלול המתאים להם ביותר ממגוון מסלולי ביטוח הנסיעות "מסע עולמי" של מגדל, לבחור הרחבות ביטוחיות אופציונאליות בהתאם לסוג הנסיעה (חופשה, ספורט אתגרי, יעדים מיוחדים), להשלים את רכישת הפוליסה, לאחסן את פרטיה בטלפון הנייד ואף לקבל מידע עדכני לגבי שירותים חיוניים כגון: מיקום בתי חולים, תחנות משטרה ועוד נקודות ציון חיוניות לעת חירום בארצות היעד.

    

    

   הטבה ייחודית נוספת, הינה אפשרות לקבל ללא תשלום את אפליקציית התיירות העדכנית ביותר לאחד מהיעדים הקיימים כיום בסדרת מדריכי הנסיעות של שיחור, והמספקת תכנים רלוונטיים אודות לינה, אירועים וטיפים לטסים לחו"ל.

    

   משנה למנכ"ל מגדל וראש תחום שיווק ופיתוח עסקי בקבוצה, משה תמיר, מציין כי "האפליקציה החדשה – המאגדת את כל פרטי הפוליסה זמינים תמיד על גבי ה-iPhone עונה על בעיה אקוטית של מטיילים רבים שנפצעו במהלך הטיול בחו"ל, אך התקשו בקבלת טיפול ראשוני מיידי שכן כל המסמכים הביטוחיים שלהם – נשארו במזוודה, במלון".

    

   מעבירים כספים. מתי צריך לדווח?

   כמה כסף מותר להעביר לחו"ל ומשם לישראל? לאחרונה עודכנה תקרת הסכום המותרת להכניס או להוציא על פי החוק, לסכום של 100 אלף שקל (כ- 29 אלף דולר או 20 אלף יורו). מעבר לכך, יש חובה לדווח.

    

   לדברי עו"ד אורי גולדמן, ממשרד גולדמן ושות', המתמחה במיסוי ובאיסור הלבנת הון, חובת הדיווח חלה על גם על מי שמכניס או מוציא כספים באמצעות הדואר או בכל דרך אחרת. לעומת זאת, אם אדם מעביר את הכספים באמצעות תאגיד בנקאי, חובת הדיווח חלה על הבנק.

    

   מה העונש למי שלא דיווח? דין עבירה מסוג זה הוא 6 חודשי מאסר או קנס הקבוע בחוק העונשין (226 אלף שקל), או פי עשרה מהסכום שלא דיווח עליו, לפי הסכום הגבוה יותר.

    

   כניסה לאתרים חינם בחוה"מ

   זו השנה ה-7 ברציפות שבנק הפועלים מזמין את עם ישראל ליהנות מכניסה לאתרים ברחבי הארץ, ללא תשלום בחג הפסח.

    

   בין האתרים: מוזיאון ת"א לאמנות, גן גורו, גן החיות בחיפה, המוזיאון הישראלי במרכז רבין, הגן הבוטני בירושלים, מוזיאון ארץ ישראל, עיר דוד, מוזיאון חיל האוויר, צריף בן גוריון, יד לשיריון לטרון, מוזיאון נחום גוטמן, מוזיאון ארצות המקרא, מוזיאון לתולדות ההתיישבות בעמק, מוזיאון המים בנגב ועוד.

    

   האתרים יפתחו חינם בכל ימי חול המועד של פסח בתאריכים: 21.4 , 20.4 ו 22.04 עד כשעתיים לפני כניסת השבת ו- 24.4 עד כשעתיים לפני כניסת החג.

    

   איפה האטרקציה הקרובה?

   חברת כרטיסי האשראי כאל, יוצאת באפליקציית הטבות מבוססות מקום ותחשוף מאות אלפי משתמשים בהטבות ובמבצעים הקרובים למיקומם הגיאוגרפי, באמצעות האפליקציה הסלולרית המובילה OnMyWay.

    

   האפליקציה שעולה לקראת חג הפסח, תציג את מגוון האתרים והאטרקציות מדן ועד אילת בהם לקוחות כאל יכולים ליהנות מכרטיס 1+1 מתנה.

    

   באמצעות הפלטפורמה הסלולרית, הלקוח לא מפספס את האפשרות ליהנות מאטרקציה, מהצגה או מרכישה במחיר נמוך יותר מהרגיל. בשלב ראשון, תהיה האפליקציה זמינה למכשירי האייפון, אך בהמשך יפותח השירות למגוון רחב של מכשירים חכמים.

    

   מודעות לרעידות אדמה

   חברת הפניקס משיקה בימים אלה מהלך להעלאת המודעות לביטוח המכסה מקרה של רעידת אדמה. במסגרת זו, החברה הפיצה עלון הסברה לסוכניה, המדגיש את החשיבות של כיסוי ביטוחי מסוג זה.

    

   בעלון ההסברה נכתב, כי צפיפות האוכלוסין באזורים מסוימים בישראל והבניה הבלתי מותאמת לזעזועי הקרקע בחלק ניכר של הבתים בישראל, עלולים להסב נזקים כבדים לרכוש ולנפש במקרה של רעידת אדמה. בניגוד לדעה הרווחת בציבור, אין בישראל חקיקה מוסדרת שמטרתה לסייע לאזרחים שאיבדו את ביתם עקב רעידת אדמה. 

    

   בנושא ההשתתפות העצמית בנזקי רעידת אדמה, החברה מציגה מעבר להשתתפות העצמית הרגילה, שתי חלופות נוספות של השתתפות עצמית מוקטנת תמורת תוספת פרמיה.

    

   שלמה מילר, סמנכ"ל בכיר ומשנה למנהל ביטוח כללי מציין "בתרחיש של אירוע קיצון, יהיה קושי רב בידי המדינה להמציא פתרונות דיור ופיצוי הולם לאזרחים שדירתם נפגעה עקב רעידת אדמה".

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   גם ביטוח לחו"ל
   באדיבות jerusalem.com
   מומלצים