שתף קטע נבחר

שחרור מוקדם לנוקמים: "רוצים לשוב למשטרה"

קרוביהם של ארבעת "השוטרים הנוקמים" מנהריה שייצאו מהכלא לליל הסדר, שמחו לקבל את הבשורה, אך הביעו אכזבה מכך שההרשעה לא תימחק: "הם לא איבדו את התקווה והרצון לחזור ולשרת את המדינה"

בני משפחותיהם של ארבעת "השוטרים הנוקמים" קיבלו אתמול (יום ה') ברגשות מעורבים את הבשורה כי נשיא המדינה, שמעון פרס, החליט לקצר את עונשם, ולאפשר להם לצאת לחופשי כבר בערב חג הפסח. זאת לאחר שוועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר ניכתה שליש ממאסרם.

 

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, הנשיא נעתר לבקשת שר המשפטים, יעקב נאמן, והחליט לקצר את עונשם של הארבעה - יניב אשור, אלדד חדד, רמי מוסא ויוסי לוי - אך עם זאת סירב לבקשתם למחוק את הרישום הפלילי, ולפיכך הם לא יוכלו לשוב ולשרת במשטרה.

 

"מדובר בחבר'ה שלא היו צריכים לשבת מאחורי סורג ובריח", אמר ל-ynet אייל, קרוב משפחתו של מוסא, "אך מהרגע שנגזר דינם הם קיבלו זאת וביקשו לשבת את כל התקופה, מתוך תקווה שנשיא המדינה ימחק להם בסיום המאסר את הרישום הפלילי".

 

לדבריו, "הארבעה לא איבדו את התקווה והרצון לחזור ולשרת את המדינה". הוא הוסיף כי "המדינה צריכה להבין שהם שילמו מחיר אישי וציבורי, וניתן לאחר ריצוי המאסר למחוק גם את הרישום הפלילי".

 

"אסור לשכוח את התרומה שלהם למדינה"

"מחיקת הרישום הפלילי היא הבעיה המרכזית עבורם", הסכים זוהר, אחיו של הבלש אלדד חדד. "אנחנו מקווים כי מי שצריך לקבל את ההחלטה הזו יעשה זאת, אסור לשכוח את התרומה שלהם למדינה בכל השנים, וגם את העובדה כי נשאו בעונש המאסר כפי שנגזר עליהם". לצד זאת, הוא שמח על כך שאחיו יחגוג את חג החירות בחיק משפחתו. "זו בשורה טובה לאלדד ולמשפחה. כל קיצור מבורך כי כל שעה וכל יום מאחורי הסורגים הוא משהו שלא נעים לאף אדם".

 

ארבעת השוטרים, שנידונו לשנת מאסר לאחר שניסו לפגוע בעבריין מיכאל מור, הגישו לנשיא פרס בקשה לחנינה, לאחר שנכנסו לכלא. הם החלו לרצות את שנת המאסר שנגזרה עליהם באוקטובר 2010, לאחר שבית המשפט העליון דחה את הערעור שהגישו.

 

בתגובה לדברים אמר עורך דינם של השוטרים, עו"ד רונאל פישר, כי "מיד אחרי החג נפעל להשיב אותם לשירות סדיר במשטרה. קבלת הבקשה היא הוכחה לכך שהכלים הרגילים של המשפט לא יכלו לפרשה הזו, כפי שטענו בבית המשפט העליון למן היום הראשון. שוטר הנלחם על חייו ועל חיי בני משפחתו, ובאותה שעה ממש נלחם על שלומם של האזרחים, נמצא במצוקה כה גדולה עד שלא נותר לנו אלא להתפלל לא להיות במקומו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקווים שההרשעה תימחק. רמי מוסא
צילום: אבישג שאר-ישוב
אלדד חדד. תרם למדינה ונשא בעונש
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים