שתף קטע נבחר

משפחתו של הנרצח בעזה: המומים, שבורים מכאב

ויטוריו אריגוני שנחטף ונרצח על-ידי ארגון הקשור לאל-קאעידה היה דמות בולטת בעזה והפעיל בלוג מהרצועה. "אספסוף ניאו-נאצי", כתב לאחר שמישהו העלה תמונה של חולצה ישראלית הקוראת להרג פלסטינים. הארגון שקיבל אחריות לרצח חזר בו

בני משפחתו של ויטוריו אריגוני, פעיל זכויות האדם שנחטף ונרצח ברצועת עזה, המומים מהידיעה על מותו הטרגי. "האנשים הקרובים אליו המומים ושבורים מכאב", סיפרה אחת מקרובותיו, מריה אלנה דליה, לסוכנות הידיעות הצרפתית. ברחבי איטליה יתקיימו אחר הצהריים (יום ו') אסיפות לזכרו.

 

אלנה דליה הוסיפה, כי במילאן, טורינו ורומא יתקיימו הפגנות ואסיפות לזכרו. "בטורינו יתקיים ערב הקראה מספרו", אמרה. אריגוני, שעבר להתגורר ברצועת עזה לפני כשלוש שנים, כתב ספר בעקבות מבצע עופרת יצוקה, תחת הכותרת "עזה. נשארים אנושיים".

 

חברתו של אריגוני אמרה עוד, כי רוחו תישאר בפעולותיהם. "אנחנו רוצים להמשיך לפעול בדרכו, להמשיך לוודא שהבעיות בעזה יקבלו את תשומת הלב הנדרשת, כפי שאריגוני הגן עליהן. אנחנו נמשיך להעביר את המסרים שלו, על זכויות האדם של הפסלטינים". לפי שעה, משפחתו של אריגוני לא מתכוונת להגיע לרצועה.


חבריו של אריגוני מתקשים לעכל את מותו (צילום: רויטרס) 

 

בתוך כך, הארגון הפלסטיני "אל תוחיד ואל ג'יהאד" הודיע כי הוא חוזר בו מקבלת האחריות לחטיפתו ולרציחתו של אריגוני. בהודעה באינטרנט הכחיש הארגון את מעורבותו: "למרות שאין לנו קשר למקרה החטיפה, אנו מדגישים כי מה שקרה הוא תוצאה טבעית למדיניות של ממשלת חמאס נגד ארגונים סלפיים".

  

"אספסוף ניאו-נאצי"

אריגוני היה דמות בולטת מאוד ונהג להפעיל בלוג ולקיים עימותים עם מתנגדיו. היו לו מתנגדים רבים גם באיטליה, וקבוצת פייסבוק תחת השם "התשובה לאריגוני" התעמתה איתו באופן אישי.

בשבוע שעבר תקף את הקבוצה, שבדף הפייסבוק שלה פורסמה תמונת חולצה של "מחלקת צלפים" ובה ציור של כוונת על אשה פלסטינית בהריון, ומתחתיה הכיתוב "נהרגו שתי ציפורים במכה".

  

"זו ההערה המלומדת של קבוצה ששמה לה למטרה מוקדשת הכפשה ועלבונות, אספסוף ניאו-נאצי שבטח היה מסתובב עם חולצות כאלה", כתב אריגוני ופרסם תמונה של חייל צה"ל. בפוסט האחרון שפרסם, הוא כתב על "מלחמת ההישרדות הבלתי נראית", של המבריחים במנהרות בעזה. "עזה נחנקת במצור הנפשע של ישראל", כתב.

 

אחרי הרצח, גם יריביו האידיאולוגיים של אריגוני נשמעו אחרת. בהודעה ששמה "מי שחולם", כתב מייסד הקבוצה: "ויטוריו אריגוני, היום הייתי אומר לך שחלמת על צדקתו של חמאס. על מטרה מושלמת (מבחינתך) לה הקדשת את חייך. לשם שינוי באמת דמיינתי אותך, מה עבר לך בראש, מי היו החברים והאויבים שלך? במי ובמה נתת אמון?".

 

בהכנת הידיעה השתתף אליאור לוי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריגוני והנייה. היה מוכר ברצועה
צילום: EPA
חבריו של ויטוריו בעזה
צילום: AP
מומלצים