שתף קטע נבחר

המבצע בעוורתא: "הרוצח נתפס ישן, סגרנו מעגל"

הרבה חיוכים היו ביחידת דובדבן אחרי המבצע למעצרם של אמג'ד וחכים עואד - החשודים ברצח משפחת פוגל לפני כחודש. אחד הקצינים שהובילו את המבצע סיפר ל-ynet על האדרנלין, המוכנות למשימה ועל הכללים שבאים לפני הרגשות

"אחרי שקיבלנו את המידע, הכל בוצע במהירות. חלק מהלוחמים הגיעו מהבית והתארגנו בזמן אפס. כשהגענו אליו, הוא ישן במיטתו. הוא נראה ילד, בסך הכל בן 19, אבל למרות גילו הצעיר הוא עשה מעשים מפלצתיים" - כך סיפר היום (יום א') ל-ynet סרן נ', מפקד פלגה ביחידת דובדבן, שב-10 באפריל לקח חלק בפעולה למעצרם של חכים ואמג'ד עואד - מבצעי רצח בני משפחת פוגל באיתמר בחודש שעבר.

 

"מאז הפיגוע היינו במוכנות גבוהה כדי לעצור את מי שאחראי לרצח הקשה הזה. היה לנו ברור שמדובר באירוע חשוב ונדע לעשות זאת הכי טוב שאפשר.

 ההיערכות שלנו כללה כל מיני תרחישים, אחד מהם שמדובר ברוצחים חמושים. אחרי שהכל נגמר, אמרתי ללוחמים שהם עשו דבר גדול", סיפר נ'. "סגרנו כאן מעגל. אנחנו שמחים שלמרות האירוע הקשה, ידענו לבצע את המשימה הכי טוב שאפשר".

 

לוחמי דובדבן הגיעו לביתו של אמג'ד עוואד באישון לילה והגיעו עד למיטתו. "הוא ישן והופתע מהגעתנו. הוא היה מאוד מפוחד. הוא נראה ילד, בסך הכל בן 19, אבל למרות גילו הצעיר הוא ביצע את המעשים המפלצתיים האלה. זו לא פעם ראשונה שאנחנו מבצעים מעצר של מבוקשים, אבל בגלל סוג האירוע ברור שהאדרנלין והמוטיבציה היו גבוהים".


מסלול הבריחה של הרוצחים (באדיבות: תקשורת שב"כ)

 

על-אף שמדובר ברוצח משפחה, ציין נ' כי לו ולחייליו היה ברור שעליהם לשמור על הכללים ולא לתת לרגשות להשפיע על התנהגותם: "ברור שזאת סיטואציה לא קלה. יש לוחמים שמכירים את משפחת פוגל בצורה כזאת או אחרת, ויודעים שהם יוצאים לעצור אדם שרצח תינוקת בתוך העריסה שלה. המשימה שלנו היא לעצור ולשמור על טוהר הנשק. אנחנו לא פועלים בנקמנות כמו שהאיש הזה וחברו עשו אלא בצורה הומנית. גם כשמודבר ברוצח כזה, יש כללים ולפי הכללים האלה עבדנו".

 

פני הזוועה - עוד כותרות ב-ynet

עוד עדכונים ותגובות בעמוד הפייסבוק של ynet

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס בצהריים למעצרם של אמג'ד וחכים עואד, תושבי הכפר עוורתא, ואמר כי "לא נעבור לסדר היום שטובחים בבני עמנו - לא בעזה, לא ביהודה ושומרון ולא בשום מקום". נתניהו שיבח את כוחות השב"כ, צה"ל והמשטרה שהביאו לפענוח הטבח וסיפר: "הם ביקשו לוודא שהממצאים שלמים. לא רק לגבי תפיסת הרוצחים, אלא גם אלה שסייעו בידם. נעשתה כאן עבודה חשובה מאוד שמבטאת את מחויבותנו לצדק".

 

במשפחת פוגל תחושת סיפוק לצד אבל כבד. חיים וצילה פוגל, הוריו של אודי פוגל, סיפרו ל-ynet כי המטרה שלהם היא לעשות את ימי חול המועד עם נכדיהם היתומים ישי, רועי ותמר. ואז "לחזור כמה שיותר מהר לחיים הפרטיים". "הייתה לי תחושה שנקבל את מתנת האפיקומן שלנו השנה, אך יש לנו מתנה אחרת - שנשארו שלושה ילדים בריאים ושלמים", סיפרה צילה. "אני מאמינה שכוחות הביטחון עוד לא סיימו את העבודה. הם ימצאו את כל מי שהייתה לו נגיעה בעניין ולא רק הרוצחים הנתעבים האלה. אני לא יכולה לומר שאנו שמחים, כי המילה הזו לא מתאימה למקום הזה עכשיו".

 

חיים פוגל הפנה אצבע מאשימה לעבר הרשות הפלסטינית ואמר: "מדברים איתנו על כל מיני תוכניות והסכמים, כל הזמן אומרים לנו שזה אנשים שהחליטו על דעת עצמם לעשות את זה ולא הוכוונו על ידי ארגון. אני חושב שזה דווקא יותר חמור, משום שנושא החינוך והשנאה הזו - הרשות הפלסטינית שותפה לזה בצורה מלאה. זה לא הרצח הנורא הראשון, אני מקווה שיהיה האחרון אבל לא רוצה להיות נאיבי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמג'ד עואד. נתפס במיטתו
צילום: תקשורת שב"כ
חכים עואד. אדרנלין גבוה
צילום: תקשורת שב"כ
מומלצים