שתף קטע נבחר

מצנע: סביר שאתמודד על ראשות העבודה

במייל ששלח לפעילים לשעבר, כתב עמרם מצנע כי הוא קרוב להחלטה על שובו לפוליטיקה הלאומית: "האפשרות הסבירה היא לחזור ולהתמודד על ראשות מפלגת העבודה"

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר, עמרם מצנע, שוקל בכובד ראש להתמודד על הנהגת מפלגת העבודה. במייל שהפיץ לפעילים לשעבר במפלגה כתב שאם יחליט לחזור לפוליטיקה הלאומית, "האפשרות הסבירה היא לחזור ולהתמודד על ראשות מפלגת העבודה בהנחה שניתן לשנות את המפלגה ולהתאימה לאתגרי העתיד". תוכן המייל הגיע בצהריים (יום ב') לידי ynet.

 

 

"אני מוצא לנכון לעדכנך שאני קרוב למועד קבלת ההחלטה על חזרתי לפוליטיקה הלאומית, אם אחליט כך", כתב מצנע, וסיכם באיחולי חג שמח. אם יחליט להתמודד על הנהגת העבודה, יזכה מצנע לתמיכת בנימין בן-אליעזר, ש"שב אל החיים", כדבריו, לאחר אשפוז ממושך, וגם לתמיכת יו"ר ההסתדרות, עופר עיני.

 

אם יתמודד מצנע על הנהגת העבודה, הוא יצטרף לגלריה הצפופה מאוד של ח"כים המתמודדים על התפקיד: עמיר פרץ, יצחק (בוז'י) הרצוג ושלי יחימוביץ'. לאחרונה הצטרף מצנע לשורה של בכירים לשעבר במערכת הביטחון שחיברו את "יוזמת השלום הישראלית".

 

מצנע, לשעבר ראש העיר חיפה, נחל הצלחה כראש הוועדה הקרואה בירוחם ופעל לשיפור מצבה ומעמדה של העיר מאז מונה לתפקיד בנובמבר 2005. ב-2002 גבר על בן-אליעזר וחיים רמון, והוביל את העבודה בבחירות לכנסת ה-16. הוא נקט בקו מדיני יוני מובהק, ותחת הנהגתו ירדה המפלגה מ-26 מנדטים ל-19 בלבד - מספר שנראה כהישג מרשים לעומת מעמדה של מפלגת העבודה שהידרדר מאוד תחת שרביטו של אהוד ברק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יתמודד? עמרם מצנע
צילום: שאול גולן
מומלצים