שתף קטע נבחר

יחימוביץ' הודיעה: אתמודד על ראשות העבודה

הח"כית מצטרפת להרצוג, ברוורמן ובוחבוט במאבק על כס היו"ר. "לחלץ את העבודה מהשבר הערכי, המנהיגותי והציבורי זה אתגר עצום - אך הוא לא ירתיע אותי", כתבה לפעילים

זה היה באוויר זמן רב, והיום בצהריים (יום ב') הגיעה ההודעה הרשמית - שלי יחימוביץ' תתמודד על ראשות מפלגת העבודה. חברת הכנסת מאז 2006, ששימשה כעיתונאית עד כניסתה לפוליטיקה, הודיעה כי תתחרה על ראשות המפלגה המפולגת, שאותה נטש אהוד ברק לפני כחודש.

 

יחימוביץ' מצטרפת לח"כים יצחק הרצוג ואבישי ברוורמן, וליו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט, שכבר הודיעו על כוונתם להתמודד על התפקיד. גם ח"כ עמיר פרץ, חבר נוסף בסיעה, עשוי להצטרף למאבק. בין המועמדים החיצוניים האופציונליים ניתן למנות את עמרם מצנע, לשעבר יו"ר המפלגה, אך הוא רמז לאחרונה שיעדיף גוף שמאל מאוחד.

 

בפנייה לפעיליה, קראה להם יחימוביץ' "להתגייס יחד איתי ובכל הכוח, כדי להביא לשינוי וכדי לקבוע סדר יום ערכי, אמיץ, אמיתי, ומחובר למציאות שלנו". היא אמרה שמפלגת העבודה בראשה תעמיד "סדר יום חברתי, ציוני, אחראי, הגון. סדר יום סוציאל דמוקרטי. רק החזרת התכנים האלה תעניק תקווה והתחדשות ותחבר אלינו קהלים רחבים, חדשים וישנים, מכל קצוות הקשת הפוליטית".

 

לדבריה, "לפני שאנחנו יוצאים למלחמה כדי להגן על המדינה, ולפני שאנחנו עושים שלום בשביל אזרחי המדינה, ואלה שתי משימות מאוד דרמטיות - צריך קודם כל שתהיה מדינה". יחימוביץ' כתבה כי כובד המשימה לא ירתיע אותה: "זה אתגר עצום - לחלץ את מפלגת העבודה מהשבר הערכי, המנהיגותי והציבורי שהיא נמצאת בו. אני בטוחה ביכולתי להשיב מעגלים רבים של אנשים ערכיים ואכפתיים, שמשתוקקים לשינוי".

 

הבחירות לראשות העבודה יתקיימו ב-7 בספטמבר, לאחר שבתחילת החודש החליטו על מועד זה שמונת חברי הסיעה, יחד עם יו"ר המפלגה הזמני מיכה חריש והמזכ"ל חיליק בר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלי יחימוביץ'. "אתגר עצום"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים