שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  יאללה הפועל: המשבר הכלכלי בראי הקולנוע

  פסטיבל סרטי הפועלים מטעם המכללה הכלכלית חברתית יתארח בסינמטק חיפה ויעסוק בהיבטיו השונים של המשבר. בין הסרטים שיוקרנו: זוכה פרס האוסקר "המעגל הפנימי"

  הדי המשבר הכלכלי העולמי אולי נעלמו ממסכי המחשב המרצדים של וול-סטריט, אולם בכל הנוגע לקולנוע, יוצרים רבים הגיבו אל הקטסרטופה בשנה האחרונה. פסטיבל סרטי הפועלים - יוזמה של המכללה הכלכלית חברתית המתקיימת זו השנה הרביעית - יקבץ כמה מהבולטים מהם בניסיון לגבש כמה תובנות לגבי בעלי ההון, הפרולטריון והיחסים המורכבים ביניהם בימינו.   

   

   

  סרט הפתיחה של הפסטיבל הוא "החיים שלנו" של דניאלה לוצ'טי האיטלקי והוא יוקרן בסינמטק חיפה ביום שבת הקרוב (30.4) בליווי הרצאה של מיכל דגן ממרכז מהות. הפסטיבל יינעל כשבוע לאחר מכן בשבת (7.5) עם הקרנת הסרט "The Joneses" של דריק בורטה מ-2009 בליווי הרצאה של פרופ' דני גוטוויין.

   

  לאורך השבוע יתארחו בסינמטק חיפה מרצים רבים כמו ח"כ חיים כץ, הח"כית לשעבר תמר גוז'נסקי, נציגי ההסתדרות צבי גוטווטר ואילן ויקלמן, המשוררים מתי שמואלוף ויחזקאל נפשי ועוד. בין הסרטים שיוקרנו הם "קומפני מן" בכיכובם של בן אפלק וקווין קוסטנר, "פוטיש - אישה צעצוע" בכיכובם של קתרין דנב וז'ראר דפרדיה ו"ביותיפול" בכיכובו של חאבייר בארדם.

   

  כך הדברים מתנהלים בוול-סטריט. "המעגל הפנימי"

   

  לצד סרטים עלילתיים אלו, בולטים שני סרטים תיעודיים העוסקים במשבר הכלכלי. הראשון "קליבלנד נגד וול-סטריט" ("Cleveland vs. Wall Street") של ז'אן סטפן ברון השווייצרי יוצג בהקרנת טרום-בכורה. הסרט המלווה תביעת ענק של נציגי בעיר קליבלנד, המזוהה עם פועלי הצווארון הכחול, נגד 21 מבנקאיה המובילים של תעשיית הפיננסים האמריקנית.

   

  הסרט המדובר "המעגל הפנימי" ("Inside Job") של צ'ארלס פרגוסון הוא גולת הכותרת של הפסטיבל. הסרט הנועז סוקר את פשעי ראשי המערכת הפיננסית האמריקנית, כמו גם מקביליה ברחבי העולם, ועל כך הוא אף זכה השנה לפרס האוסקר לסרט התיעודי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים