שתף קטע נבחר

PSN נפרצה; מיליוני כרטיסי אשראי בסכנה

סוני מודה שהאקרים פרצו לשרתי הרשת המקוונת של פלייסטיישן, שבה 75 מיליון משתמשים. השלל: פרטים אישיים רבים כולל סיסמאות, כתובות וייתכן שגם פרטי אשראי

<< ה-Wii 2 תגיע ב-2012, ללא 3D

 

יש לכם חשבון PSN? פרטי האשראי שלכם עלולים להיות בסכנה. בהודעה שפורסמה בבלוג של פלייסטיישן אתמול (ג') נחשפה הסיבה להשבתת הרשת מזה שבוע: "חדירה בלתי חוקית" של האקרים לשרתי ה-PSN ש"מסכנת את מידע האישי" של משתמשי השירות וייתכן שגם חשפה פרטי אשראי.

 

בהודעה בבלוג, שגם נשלחה במייל למשתמשי PSN, מודה סוני שמידע אישי רב נגנב מהשרתים שלהם. המידע כולל את פרטי ההתחברות לרשת (מייל וסיסמה), כתובת המגורים, תאריך הלידה והשם המלא. בנוסף, פרטים כגון היסטורית הרכישות, כתובת חיוב כרטיס האשראי ושאלת האבטחה של השירות נמצאים גם הם בסיכון.

 

בנוסף, בסוני מזהירים שקיים סיכוי שגם פרטי כרטיסי האשראי ששומשו לרכישות בחנות ה-PSN נגנבו, וממליצים ללקוחות לשים לב לדפי פירוט האשראי שלהם ולפנות במידת הצורך למחלקת ההונאה בחברות האשראי. בסוני לא אישרו עד כה חד משמעית אם פרטים אלו נגנבו או לא. "למרות שאין שום עדות נכון לזמן זה שפרטי האשראי נגנבו, אנחנו לא יכולים לשלול את האפשרות", אמר פטריק סייבולד, מנהל התקשורת והמדיה החברתית של סוני.

 

75 מיליון משתמשים מושבתים

בהודעה נכתב כי בין ה-17 ל-19 באפריל בוצעה חדירה בלתי חוקית ובלתי מאושרת לרשת שלה. ברגע שהחדירה התגלתה, הורידה סוני את שירותי הרשת מהאוויר, ומאז רשת ה-PSN מושבתת כבר שבוע. ברשת משתמשים כ-75 מיליון משתמשים ברחבי העולם למשחקים מקוונים, הורדת סרטים ומוסיקה, ודמואים של משחקי מחשב.

 

במידה ויתגלה שפרטי האשראי בטוחים, החשש הגדול ביותר הוא שימוש לרעה במידע האישי, שיכול לשמש האקרים כדי לפרוץ לחשבונות המייל של משתמשי ה-PSN (אם אלו משתמשים באותה סיסמה גם במייל וגם ברשת של סוני), ומשם לפרוץ גם לחשבונות אישיים באתרים כגון PayPal, Facebook ועוד.

 

בסוני שוקדים מאז הפריצה על חיזוק מאסיבי באבטחת הרשת שלהם ומעריכים שהיא תחזור לאוויר בעוד כשבוע. לא ברור מדוע לא חשפה סוני את המידע הקריטי הזה באופן מיידי ושמרה את המידע ממשתמשיה, שפרטיהם האישיים עומדים בסכנה.

 

איך מתגוננים?

אם יש לכם חשבון PSN, ואתם חוששים מהפריצה הגדולה, הנה מספר פעולות שעליכם לבצע כדי להיות בטוחים יותר:

 

  1. שינוי סיסמאות - אם אתם משתמשים באותה סיסמה בשירותי רשת שונים, שנו אותה במהרה לסיסמה אחרת. באופן כללי, רצוי להשתמש בסיסמה שונה בכל שירות אליו אתם נרשמים. שנו את סיסמת המייל שלכם באופן מיידי, ואחריה סיסמה לשירותים פיננסיים כגון PayPal.
  2. שינוי שאלת אבטחה - בדומה לשינוי הסיסמה, דאגו לשנות את שאלות האבטחה בשירותים אליהם אתם רשומים.
  3. שימו עין על כרטיס האשראי - למרבה השמחה, חברות האשראי הישראליות מפעילות מוקדי הונאות מקצועיים, שמצליחים לאתר ולמנוע גניבות מראש. גם אם מספר האשראי שלכם נגנב, סביר להניח שחברת האשראי תאתר זאת הרבה לפני שיגרם לכם נזק כלכלי. היו זמינים בתקופה הקרובה למקרה שחברת האשראי תנסה ליצור אתכם קשר. בנוסף, מומלץ ליצור קשר עם חברת האשראי ולהרשם לשירות SMS, שיתריע בפניכם על כל רכישה שבוצעה באמצעות הכרטיס ברשת.

 

קשר אנונימי?

עיתוי הפריצה מעלה את השאלה האם יש קשר בינה לבין איומי ומתקפות אנונימוס על אתרי סוני מלפני שלושה שבועות, בשישה באפריל. בעקבות הצעדים המשפטיים שסוני איימה לנקוט נגד פורץ הפלייסטיישן 3, ג'ורג' הוץ, גרמו האקרי אנונימוס לשיבושים הקשים באתרי ורשתות החברה, שמאז תוקנו. נכון לעכשיו, אנונימוס טוענים שהם אינם קשורים לפריצה הנוכחית.

 

 חג בלי PSN >>

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רשת הפלייסטיישן של סוני נפרצה
מומלצים