שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יש צו איסור? ויקיפדיה תחשוף
  ידוענים בריטים ניסו להסתיר פרשיות מין באמצעות צווי איסור פרסום. אבל אנשי ויקיפדיה עלו עליהם

  ארבעה ידוענים בריטיים שהצליחו להשיג צו איסור פרסום על חשד לרומנים שניהלו מחוץ לנישואין, נחשפו באנצקלופדיה החופשית ויקיפדיה. כך מדווח הטלגרף.

   

  על פי הדיווח, כדורגלן ידוע, שני שחקנים ומגיש טלוויזיה הצליחו למנוע מהעיתונות לפרסם ידיעות על הרומנים שלהם, אלא שגולשים ערכו את הרשומות

  שלהם בוויקיפדיה וחשפו את העניין שאסור בפרסום. ויקיפדיה מאפשרת לכל אחד לערוך רשומות באנצקלופדיה לתקן ולהוסיף דברים, אך יש גולשים בעלי הרשאות גבוהות יותר שיכולים לתקן עריכות שגויות או לחסום רשומות לעריכה במקרים כאלה.

   

  ויקיפדיה הוא אחד מהאתרים הפופולרים בעולם, אלא שלא כל מי שגלש לאתר נחשף למידע. רק מי שגלש לרשומות של אותם ידוענים, קרא את הערך, ושם לב לשינויים, יכול לדעת על דבר הבגידה. מדובר בגולשים שמגיעים לידוענים הללו באופן ארעי, או כאלה שידעו או חשדו במי מדובר ורצו לבדוק את העניין בויקיפדיה.

   

  הישראלי שחשוד באונס ושמו נאסר לפרסום לא ייחשף בגירסה הישראלית של ויקיפדיה, מאחר שאין לו רשומה באנציקלופדיה החופשית. בדומה לצוי איסור פירסום בישראל, גם צווים בבריטניה הם מיותרים, לדעתם של עורכי דין שהתראיינו לכתבה, מכיוון שהשמות שאסורים לפרסום, מופיעים בוויקיפדיה, ברשתות חברתיות, ובאתרים מחוץ למדינה שלא כפופים לצוי האיסור.

   

  דובר מטעם ויקיפדיה אמר לגרדיאן שניתן לנעול רשומות לעריכה, וכי האתר מופעל מארצות הברית, שאינה כפופה לצווים שמונפקים בבריטניה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים