שתף קטע נבחר

השביעייה: לא למו"מ עם ממשלת פתח-חמאס

הצמרת המדינית בחרה לא לקבל הכרעות דרמטיות, אך הבהירה כי לא ינוהל משא ומתן מדיני עם הפלסטינים, "עד להתבהרות". גורמים מדיניים אמרו כי "אם המצב ישתנה וחמאס ישנה דרכו ויכיר בישראל, נראה מה יהיה. בינתיים לא יהיו שום מגעים". משלחת ביטחונית ממצרים תגיע לעזה לסיוע ביישום ההסכם

אבו מאזן אמר אמנם כי הרשות תמשיך לנהל מגעים מדיניים עם ישראל, אבל השביעייה מסרבת לשוחח עם ממשלת פתח-חמאס, שצפויה לקום לאחר הסכם הפיוס. הצמרת המדינית בישראל בחרה אמנם לא לקבל היום (ה') הכרעות דרמטיות ואופרטיביות בעקבות ההסכם שהושג בין פתח לחמאס, אבל בינתיים הרוח העולה מקרב השרים היא להמתין ולא לקיים שום מגע מדיני עם הממשלה הפלסטינית שעתידה לקום.

 

פיוס היסטורי, כותרות אחרונות ב-ynet

עדכונים שוטפים גם בעמוד הפייסבוק

 

לאחר שורה של התייעצויות וסקירות ביטחוניות בראשות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר הביטחון, אהוד ברק, הוחלט בפורום השביעייה לעקוב אחר ההתפתחויות ברשות הפלסטינית, ולא לקיים משא ומתן מדיני עם הפלסטינים. על פי גורמים מדיניים, "אם המצב ישתנה וחמאס ישנה דרכו ויכיר את ישראל, נראה מה יהיה. בינתיים אין שום מגעים ואין שום משא ומתן עם הפלסטינים, עד שהתמונה תתבהר".

 

מצרים תשלח משלחת לרצועת עזה, שתסייע ביישום ההסכם שנחתם בראשי תיבות בין חמאס לפתח. "משלחת ביטחונית ממצרים תגיע לעזה כדי לארגן את סידורי הביטחון שם", אמר גורם ביטחוני בקהיר, שם הגיעו הצדדים להסכם.
 

נתניהו הגיב אתמול בחריפות נגד ההסכם שנחתם בראשי תיבות בקהיר, ואמר כי אבו מאזן צריך להחליט -"שלום איתנו, או עם חמאס". היום גם הנשיא, שמעון פרס, הצטרף למחאה נגד ההסכם. "יש הזדמנות לשלום ואתם הורסים במו ידיכם את ההזדמנות למדינה פלסטינית", אמר פרס - וקרא לאבו מאזן לא לחתום ולא לחבור לחמאס. "הניסיון להביא להקמת מדינה בספטמבר לא יצלח", טען הנשיא ואמר כי "הליכה יד ביד עם ארגון טרור תוביל לחזרה אחורה ותמנע הקמת מדינה פלסטינית".

 

גם יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, הביעה הסתייגות ההסכם: "חמאס הוא ארגון טרור שמייצג אידיאולוגיה קיצונית שלא מכירה בזכות ישראל להתקיים ובהסכמים קודמים עם ישראל. עדיין לא ברור מה יהיה התוכן של ההסכם הזה, אך מבחנה של הממשלה הפלסטינית יהיה בקבלת תנאי הקהילה הבינלאומית כשם שנקבעו לחמאס. כל ממשלה פלסטינית תצטרך לקבל את תנאי הקוורטט אם פניה לשלום עם ישראל".

 

לעומתם, אמר אבו מאזן כי "הממשלה והמשא ומתן הם שני דברים שונים לחלוטין". הוא פנה לנתניהו ואמר לו כי אין הוא רוצה לבחור בין שלום לפיוס. בנוגע לגלעד שליט, אמר: "משפחתו סובלת, אנחנו עושים כל מאמץ לשחררו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. לא למו"מ, עד להתבהרות
צילום: EPA
אבו מאזן. כן למו"מ, כן לחמאס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים