שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המדינה לבג"ץ: נגביר אכיפה, בית פרץ לא ייהרס
  כפי שהבטיח נתניהו, משרד הביטחון צפוי להודיע לבית המשפט כי בכוונתו להכשיר חוקית את ביתו של קצין צה"ל שנהרג בגבול עזה. עם זאת, המדינה תתחיל בהליך פינוי מהיר של מאחזים ישראליים שנבנו על קרקע פלסטינית

  המדינה צפויה להודיע היום (א') לבג"ץ כי תחל בהליך הריסה מהיר של כל המאחזים שנבנו על קרקע פלסטינית ביהודה ושומרון. עם זאת, בהתאם להודעתו של ראש הממשלה, ביתו של רב-סרן אלירז פרץ שנהרג בגבול עזה – לא ייהרס.

   

   

  המחלקה המשפטית של משרד הביטחון תעביר היום את תשובתה לחמש עתירות של "שלום עכשיו" בנושא אכיפת הבנייה בשטחים. המדינה תודיע כי בצעד חריג ומשיקולים הומניטריים, ביתו של פרץ שנבנה בשכונת היובל הסמוכה להתנחלות עלי – לא ייחרב. הבנייה היהודית בשטח תקבל הכשר ממשרד הביטחון, גם אם סקר הקרקעות ימצא כי הוא נבנה על שטח פלסטיני פרטי.

   

  לצד הכשרת בית פרץ, יחל משרד הביטחון להגביר את האכיפה נגד בנייה לא חוקית בהתנחלויות. בתשובתה לבג"ץ תציין המדינה כי המנהל האזרחי צפוי להתחיל בהליך פינוי מהיר של כל המאחזים שנבנו על קרקע פלסטינית - בהסכמה או בכוח. המדינה צפויה להודיע בתשובתה כי בכוונתה להתחיל את הפינויים בנחישות ובלוחות זמנים קצרים.

   

  במקביל להגברת פעילות האכיפה בקרקע פלסטינית, תחל המדינה בהליך הסדרה של המאחזים שנבנו באישור על אדמות מדינה ובהתאם להחלטות ממשלה קודמות. שר הביטחון ישקול הכשרת הבנייה של ישובים חוקיים. עם זאת, ההכשרה תתאפשר רק אם עד להחלטה בנושא לא תימשך הבנייה ביישוב. המדינה צפויה לדרוש מראשי המועצות ביש"ע להתחייב לא לאפשר כל בנייה עד להחלטה בנושא.

   

  מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, מסר בתגובה
  כי "למרות שהצהרנו כי איננו דורשים את הרס בית משפחות פרץ וקליין, הממשלה מנצלת את המצב על מנת להכשיר עשרות יחידות דיור בלתי חוקיות בלב השטחים. לדברי אופנהיימר, "הכשרת מאחז יכולה להתבצע רק על ידי החלטת ממשלה על הקמת התנחלות חדשה ויש לקוות כי נתניהו לא יבצע מהלך כה קטלני מבחינה מדינית".

   

  מנגד, ראשי שדולת ארץ ישראל, חברי הכנסת זאב אלקין ואריה אלדד בירכו על ההחלטה "להסיר את איום ההריסה ולאפשר חיים נורמלים והתפתחות תקינה של ישובים שהוקמו כחוק ביהודה ושומרון. יחד עם זאת השדולה קוראת להסרת כל המגבלות המדיניות מעל כלל הישובים והמאחזים ביהודה ושומרון ולהחיל עליהם את הריבונות הישראלית לאור המציאות המדינית החדשה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלעד גרשגורן
  פרץ. "שיקול הומניטרי"
  צילום: אלעד גרשגורן
  ברק החליט "לפנות בנחישות"
  צילום: AP
  אופנהיימר. "מהלך קטלני"
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים